Gentoo Linux - мета?дистрибутив ?Лінаксу, який задуманий бути максимально оптимізованим для потреб користувача та його комп'ютерного обладнання. Як вдається задовольнити всю різноманітність обладнання і підлаштуватись до користувача? Це досягається з допомогою потужного інструменту portage, з допомогою якого користувач "каже" системі якою вона повинна бути: які програми повинні формувати середовище користувача та працювати в якості сервісів, визначає взаємозв'язок програм, оптимізацію під конкретне апаратне забезпечення. У Gentoo все збирається з джерельних кодів, хоча, для зручності, існують попередньо скомпільовані бінарні коди для різних архітектур. Саме можливість користувача впливати на кінцевий результат і відрізняє Gentoo від інших дистрибутивів, де все вирішили розробники та "примушують" Вас прийняти їх рішення.

Portage подібний до системи керування пакетами у *BSD, що називається "порти" (ports); Система Portage працює подібно до APT з Debian. Portage написаний мовою програмування Python, і є головним знаряддям, що визначає Gentoo. Система Portage по суті складається з двох речей: бази даних доступних програм, інструкцій по їх збиранню, компіляції, встановленню (ebuild) та високорівневого менеджера пакетів, программного комплексу з користувацькою програмою emerge.

Філософія дистрибутиву Gentoo ґрунтується на тому, щоб дати Вам дуже потужний інструмент, котрий сам збере операційну систему на Ваше особисте, спеціалізоване, ексклюзивне замовлення.

Різні статті