ВСТУП

DYSTRYK (ДИСТРИК) дистрибутив вільного програмного забезпечення розроблений спеціально для використання в установах освіти та науки з українською локалізацією (доступна також російська, білоруська та англійська).

Розповсюджується на CD(870Mb (SKC, ESPERANZA) записувати на швидкості 16х) чи DVD. Можна використовувати як LiveCD/DVD просто завантажившись з CD/DVD без встановлення на диск (min 512Mb RAM), або з встановленням на локальний диск (min 128Mb RAM, 5Gb HDD). вимоги до процесора: архітектура i686, тобто PentiumPRO чи вище, в лінійці AMD - K7 чи вище. Для бездискових станцій мережа не менша 100Mb/s.

Збірка максимально проста у використанні: можливість встановлення "одним кліком мишки", можна одразу починати працювати без всяких додаткових налаштувань (система налаштовується сама, автоматично).

В CD версію входять кращі програми для програмування, системного адміністрування, фізики, математики, хімії, бухгалтерії, офісної та домашньої роботи. Дана збірка буде дуже корисна для науковців, викладачів, вчителів, аспірантів, студентів, учнів чи навіть дітей. Поки що в збірку входять програми орієнтовані на комп'ютерні та природничі спеціальності, але в майбутньому можна додати і гуманітарний напрямок..

ФІЛОСОФІЯ

Даний дистрибутив розповсюджується на умовах ліцензії GPL-3, COPING, ?COPING.UA, COPING.RU тобто, безкоштовно, з гарантованою вам свободою у використанні та розповсюдженні. Ніяких зобов'язань по впровадженню, навчанню, підтримці, супроводі автор користувачам не дає! Ніяких гарантій, щодо вигоди, якості, функціональності не надається; ви користуєтесь даним програмним забезпеченням "на свій страх і ризик"!

Можете скористатись вільнодоступними суспільними форумами і документацією. Є 100% сусмісність з суспільними репозитаріями Gentoo Linux для періодичного поновлення програмного забезпечення.

На окремих договірних умовах можна придбати додаткові гарантії, впровадження, навчання, підтримку, супровід систем.. Водночас радо приймається будь яка допомога в розробці, поради чи звіти про помилки.

ТЕХНІЧНО-ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ

Дистрибутив GNU/Linux "DYSTRYK" створений на основі метадистрибутиву GENTOO з допомогою програм, інструкцій для автоматизованого збирання DYSTRYK описаних в статті Живчики, створені власними руками.

При збірці надається перевага вільному програмному забезпеченню під ліцензіями визнаними FSF як вільні ліцензії, або за відсутності хорошого аналогу, вільні в сенсі визнеченому OSI, використання пропрієтарних навіть безкоштовних програм не допускаеться! Можете використання прориєтарних програм вважати багом і повідомляти про це.

Зараз в DYSTRYK входять ~1000 програмних пакети під ~200 ліцензіями!

Каталог DYSTRYK/ далі з LiveCD /home/DYSTRYK або з архіву DYSTRYK-*.tar.bz2, а http://localhost/ - локальний веб сервер на LiveCD.

Структуризований, деревовидний перелік всіх програм з їх взаємозалежностями:

Перелік всіх програм згрупований за їх ліцензійними угодами:

Тексти ліцензійних угод:

Коли ви ваважаєте що використання якоїсь програми у дистрибутиві чи при роботі з ним порушує її ліцензійну угоду - вмотивовано повідомляйте про це як баг!

Авторське право.

Авторське право всіх розробників не порушується і захищається ліцензійними угодами на їх програми. Шануйте і ви авторське прово при використанні DYSTRYK!

Патентне право.

В зв'язку з тим, що переважна більшість Держав світу включаючи "Євро Союз", Росію, країни Азії, Океанії, Південної Америки та частково Африки (за виключенням маріонеткових режимів США) категорично не визнають патентів на математичні, логічні та програмні алгоритми то DYSTRYK містить деякі елементи запатентовані в патентній системі США, наприклад, файлову систему FAT32. Існування в деяких країнах патентного права на алгоритми до уваги не бралось. Коли у вас, з цього приводу,є якісь застереження, мотивуйте вашу позицію..

ЦІЛІ

  1. Створення максимально зручного у використанні науково-освітнього дистрибутиву для українського користувача.
  2. Можливість роботи як з LiveCD/DVD чи з локального диску та по мережі.
  3. Забезпечення безпеки, приватності та анонімності користувачів.
  4. Можливість завантаження бездискових станцій, вузлів через мережу (завантажується один комп'ютер в класі решта комп'ютерів вантажаться з нього) та встановлення через мережу на локальний диск "одним кліком мишки".
  5. Багатотермінальність. Можливість одночасної роботи за одним системним блоком кількох користувачів (багатоголові системи)
  6. Кластерність. Швидке автоматизоване розгортання кластерів різного функціонального призначення:

  7. Паралелізм - паралельне виконання ресурсоємких математичних та інших обчислень на багатьох процесорах.

  8. Кластеризація дисків для забезпечення надійного та зручного зберігання даних.
  9. Автоматичне балансування навантаження на вузли кластеру.

  10. Розробка/впровадження програм для автоматизованого адміністрування розгалуженої інфраструктури кластерів.

Альтернативи, аналоги та приклади:

PS:

Використання вільного програмного забезпечення це економія міліардів гривень державного бюджету, прискорений розвиток інформаційних технологій та суміжних галузей, забезпечення гарантій інформаційної безпеки та інформаційного суверенітету України, перехід держави на вищий інформаційний рівень розвитку суспільства.

Наслідуйте приклад провідних держав світу Франції, Німечини, Італії, Японії, Південної Кореї, Китаю, Індії...