Переклади: ru

Користувачі

За замовчуванням є 3 користувачі:

ebuild : простий він, по задуму, не має бути в групі wheel і може запускати тільки те що є в /etc/sudoers (тому програми КДЄ що вимагають root не працюватимуть). Автоматично заходить в графічному режимі на vt7

toor : адмін котрий є в групі wheel і має право запускати всі програми! Саме під ним ви можете змінити пароль root (sudo passwd root). Автоматично заходить в текстовому режимі на vt1

root : класичний root! Обмеженяя на вхід у /etc/securetty

Кожного разу при завантаженні з LiveCD запускається сервіс pwgen котрий змінює паролі вищевказаних користувачів, тому їх ніхто не знає. Для встановлення паролю виконайте з під користувача toor на vt1:

sudo passwd ім'я_користувача

Мережа

Якщо ppp то я особисто запускаю під ebuild команду:

/etc/ppp/dialcb

в /etc/ppp/dialcb.ch телефони в /etc/ppp/{chap|pap}-secrets паролі...

Якщо інші то необхідно прописати налаштування в /etc/conf.d/net, та створити необхідне символічне посилення /etc/inet.d/net.* -> /etc/inet.d/net.lo

Ще будуть труднощі з блокуючим по замовчуванню iptables (наразі ТІЛЬКИ sudo /etc/ppp/dialcb створює необхідні правила) тому в /etc/iptables є збірка скриптів для екранів.

Зверніть увагу і на проксі, можливо Вам потрібно прямий доступ до інтернету тоді не використовуйте проксі та спиніть тор:

/etc/init.d/tor stop

Встановлення на локальні диски

На локальний диск встановлюється скриптами з /home/DYSTRYK/bin/LiveCD2HDD.sh котрий в свою чергу викликає LiveCDchrootHDD.sh install_grub.sh Коротко послідовність встановлення наступна:

  1. розбивка та монтування дисків (коли в /mnt/gentoo нічого непримонтовано).
  2. звичайне копіювання
  3. деякі налаштування (цього в принципі досить але треба самостійно встановити GRUB і додати параметр завантаження selinux=0)
  4. Встановлення бази з Інтернету (по замовчуванню має пропускатись, але Ви не матимете змоги користуватись portage)
  5. встановлення GRUB
  6. встановлення міток безпеки (на флешках варто пропускати для економії місця)