Загалом, ж не кажу конкретно для України, а кожній Державі яка хоче бути інформаційно розвиненою і суверенною, треба впроваджувати ВПЗ в освіту.

Економічно це надзвичайно вигідно! Державі вистачить виділети і десять відсотків від суми на пропрієтарне ПЗ, для тендерів місцевим ІТ компаніям, що поставлять у школи рішення на базі ВПЗ, але зможуть за ці гроші також налаштовувати, спроводжувати і оновлювати ПЗ. І це сприятиме внутрішній реструктуризації ІТ від економічно невигідної розробки напівфабрикатів на "аутсорсинг" та імпортування в багато разів дорожче готових рішень на прямі замовлення відчизняним фірмам - розробникам ПЗ.

Тут слід відзначити ще три дуже важливі питання в освіті:

  1. Освіта за визначенням є процес передачі знань. Самі знання в процесі освіти повинні передаватись у відкритії формі! Отже використання відкритого програмного забезпечення в освіті є доцільніше бо від учня також не приховується внутрішня побудова програми і її робота. Він зможе не лише тупо вивчити зовнішній інтерфейс проги а й розібратись як вона написана, модифікувати, доповнювати і разширювати її, писати свої аналоги - тобто саме навчатися!!!
  2. Впроваджуючи продукти монопольної фірми і безальтернативно навчаючи дітей за гроші платників податків, держава не лише прямо забирає гроші зі своєї економики і фінансує чужу, а й побічно навчивши безплатно (для мнонпольної фірми) всіх дітей країни їх продукту, ЗМУШУЄ всі підприємства держави використовувати й отже купувати те програмное забезпечення яке знають їхні робітники (колишні випускники), чим ще більше посилює монополію іноземної фірми, а присутність монополії відповідно погано впливає на ціни, і якість наданих нею продуктів!!! Китайці на недавню пропозицію Білла Гейтса (він поїхав в Піднебесну безпосередньо з Росії) постачати нову модифікацію Windows-Vista кивають: звісно, містер Гейтс, ставте, але у держустанови - тільки безкоштовно, а Білл у Китаї всім роздає Windows-Vista по 3 гамериканські тугрики - і ніхто це гавно там вже не хоче! Навіть уряд Індонезії збив ціну на комплект ПЗ від МС до 1 гамериканского тугрика, погрожуючи що скрізь у школах буде лише Лінукс. А "наші" думають виключно про розмір особистого відкату...
  3. А тато повинен теж купувати оффтоп та іншу дурь до нього своїй дитині додому, щоб він/вона домашні завдання робили??? Чи з дитинства діточок у нашій країні виховуватимуть злодіями??? І коли вони присядуть на голку некрософта саджатимуть в тюрми за крадіжку програмного забезпечення і вибиватимуть з них бабло для ворожої монополії???!!! Справедливою є тут фраза "перші дози - безкоштовно"(с)

Розірвати це пагубне для держави коло можна виключно рішуче прийнявши ЗАКОНОПРОЕКТ!