НАЗВА

umount - від'єднує файлові системи

СИНТАКСИС

umount [-hV]

umount -a [-dflnrv] [-t типвфс ]
umount [-dflnrv] _тека _ | _ пристрій _ [...]

ОПИС

Команда umount від'єднує файлові системи, які є присутніми у ієрархії файлів. Файлова система визначається за текою до якої вона приєднана. Теж можливим варіантом є вказання спеціального пристрою, на якому розміщення файлова система, однак даний підхід є застарим, і може зазнати невдачі, якщо пристрій приєднано до більш ніж однієї теки. Зверніть увагу на те, що файлова система не може бути від'єднаною, коли вона "зайнята" - наприклад, коли на ній знаходяться відкриті файли, або якийсь процес розташовує там свою робочу теку, або ж коли на ній розміщено своп файл. Зачеплений процес може виконати umount самостійно - він відкриває libc, а libc у свою чергу може відкрити наприклад файли локалі. Дані проблеми породжуються лінивим від'єднанням. Параметри для umount :

**-V** Надрукувати версію програми та завершити роботу.
**-h** Надрукувати довідку та завершити роботу програми.
**-v** "Багатослівний" режим.
**-n** Від'єднати файлову систему, не роблячи запису до _/etc/mtab_ .
**-r** Якщо процес від'єднання зазнає невдачі, то під'єднати систему в режимі "лише для читання".
**-d** Якщо від'єднаний пристрій був пристроєм локальної передачі даних (loop), тоді звільнити даний пристрій.
**-a** Від'єднати усі приєднані файлові системи записані до _/etc/mtab._ (Починаючи з версії 2.7, файлова система _proc_ не від'єднується.)
**-t** _ типвфс_ Вказує, що дії будуть виконуватись лише на файлових системах заданих типів. Більш ніж одну файлову систему можна вказати, використовуючи список розділений комами. У списку файлових систем можна використовувати префікс **no** для визначення типів, над якими не будуть проводитись жодні дії.
**-f** Примусову від'єднання (наприклад, якщо недоступна файлова система NFS). (Вимагає ядро 2.1.116 чи новіше.)
**-l** Ліниве від'єднання. Вилучає файлову систему з ієрархії файлових систем, та знищує всі посилання на файлову систему як тільки вона звільнюється. (Вимагає ядро 2.4.11 чи новіше.)

ПРИСТРІЙ ЛОКАЛЬНОЇ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ (LOOP)

Команда umount звільнить пристрій локальної передачі даних, якщо такий є приєднано, в тому випадку, якщо у /etc/mtab , буде вказано параметр "loop-..." або коли використовується параметр -d. Будь які пристрої локальної передачі даних можна звільнити, використовуючи 'losetup -d', детальніше дивіться до losetup(8).

ФАЙЛИ

/etc/mtab таблиця приєднання файлових систем

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

?umount(2), mount(8), losetup(8).

ІСТОРІЯ

Команда umount з'явилася у AT&T UNIX версії 6.