Кластерні файлові системи (v 1.01.00 переклад альфа версія)

ІМ'Я

gnbd_export - інтерфейс для експорту GNBD.

ВИКОРИСТАННЯ

   **gnbd_export** [_OPTION_]...

ОПИС

gnbd_export експортує локальний блочний пристрій чи файл як GNBD.

ОПЦІЇ

-a : Перевірка.

: Ця опція насильно заставляє всі серверні процеси посилати ping пакетики до клієнтів, що до них від'єднанні. Це заставить серверні процеси з втраченими зв'язками завершити роботу.

-c : Включає підтримку кешування.

: Зчитування з експортуючого GNBD буде використовувати переваги кешування сторінок в Лінукс. Ця опція використовується з -e.

: ПРИМІТКА: якщо дана опція не вказана, gnbd буде працювати з відчутним зменшенням продуктивності. Також якщо ця опція не вказана експортований GNBD буде працювати в режимі визначеного часу очікування з часом очікування по замовчуванню (дивіться опцію -t). При використанні опції -c серверу gnbd не є необхідним бути частиною кластеру. Якщо -c опція не використовується, машина-сервер мусить все одно мати запущено в себе програму управління кластером. Як тільки перший не кешований gnbd експортується, програма gnbd_clusterd одразу ж запуститься. Цей сервіс приєднається до кластеру через інтерфейс magma.

: ЗАУВАЖЕННЯ: цю опцію не можна використовувати коли бажаєте користуватись gnbd разом з dm multipathing, чи запускати GFS поверху gnbd серверу. Щоб встановити dm multipathing поверху gnbd, всі gnbd пристрої мусять працювати з відключеним кешуванням. Якщо в цьому випадку використовувати кешування GNBD пристроїв відбуватиметься збій даних. Кожний пристрій, що експортується без опції -c можна також використовувати локально, але при прямому доступі до нього. НЕ МОЖНА використовувати gnbd import для імпортування пристрою експортованого тою ж машиною.

-d pathname : Пристрій.

: Вказує пристрій для експортування як GNBD. Ця опція використовується з -e. pathname може бути, як блочний пристрій, так і регулярний файл. Звично використовують блочний пристрій тому, що це відчутно збільшує продуктивність GNBD.

-e gnbdname : Експортує.

: Експортує пристрій як GNBD з іменем пристрою gnbdname. Ви мусите також вказати pathname пристрою з допомогою опції -d. Як тільки GNBD експортується, клієнти одразу можуть імпортувати його командою gnbd import.

-h : Довідка.

: Виводить інформацію по використанню.

-l : Перелік.

: Перелік всіх експортованих GNBD та інформація сервера kgnbd_portd. Перелік містить номер кожного серверу (номер використовується тільки внутрішньо), ім'я його Пристрою, повний шлях до пристрою що експортується, його розмір в 512 byte секторах, та інформацію про підтримку чи ні кешування, і у випадку не підтримки кешування - час протягом котрого очікувати відновлення зв'язку.

-O : Переналаштувати.

: Ця опція дозволяє відключити експорт пристрою навіть коли він використовується. При використанні захисного агенту вузлів клієнтів gnbd відмінного від fence_gnbd, трапляється погана очистка зустрічей серверу. Це не зменшує продуктивність серверу. Однак відповідний gnbd пристрій не може бути відключений. В цьому випадку використання опції -O разом з -r чи -R дозволить відключити GNBD пристрій.

: ЗАУВАЖЕННЯ: впевніться, що жоден клієнт не імпортує даний пристрій, перед використанням цієї опції.

-o : Тільки для читання.

: Експортує дискові масиви у режимі тільки для читання.

-q : Включає тихий режим.

: Тільки видруковується повідомлення про помилки.

-R : Зупиняє все.

: Зупиняє всі експортовані GNBD.

-r [GNBD(s)] : Зупиняє.

: Зупиняє вказані GNBD.

-t [seconds] : Час затримки

: Переводить GNBD, що експортується в режим очікування протягом певного часу. Цю опцію використовують разом з -p. Саме це і є поведінка по замовчуванню для GNBD без кешування. Для кешуючого GNBD, по замовчуванню є режим безтермінового очікування the. В режимі очікування, якщо зв'язок з сервером обривається, клієнт gnbd очікує поки зв'язок буде відновлено, і тоді повторно посилає потрібний запит. В режимі очікування протягом певного часу, якщо зв'язок не відновиться чи коли клієнт gnbd не отримав відповіді від серверу протягом періоду, gnbd клієнт повертає поточний та всі наступні запити як помилки поки імпортований GNBD пристрій недоступний. По замовчуванню час затримки встановлено в 60 секунд.

: Режим часу затримки є необхідний для створення захисту від збоїв серверу з dm multipathing поверху gnbd.

-v : Включає багатослівний режим.

: Збільшує багатослівність виводу. Ця опція більш корисна з -l. Якщо використовувати разом з -l, видрукується розширений перелік інформації про кожний експортований пристрій.

-V : Інформація про версію.

: Видруковує інформацію про версію.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

gfs(8), fence(8), fence gnbd(8).