Debian -- масштабний проект, метою якого є створення універсальної вільної операційної системи та програмної інфраструктури для неї. Офіційна назва -- Debian GNU/Linux -- визначає Debian, як систему, що працює на ядрі Linux та в більшості використовує програмне забезпечення, розроблене в рамках проекту GNU Фундацією Вільного Програмного Забезпечення (FSF, Free Software Foundation). На сьогодні, разом з ядром та базовою системою, що формують власне операційну систему, в Debian входять понад 18,000 пакунків різноманітного програмного забезпечення. Пошук розробниками загальноприйнятих та універсальних рішень найрізноманітніших проблем дозволило Debian, на відміну від інших дистрибутивів, працювати не лише на ядрі Linux: існують успішні проекти перенесення Debian на ядра Hurd, FreeBSD, NetBSD, тощо.

Найкраща в світі система керування пакунками дозволяє за лічені хвилини встановити необхідну програму без необхідності розбиратися зі складними залежностями. Крім цього, існують витончені засоби для налаштування або збірки програми з врахуванням усіх побажань користувача. Будь-яка програма легко може бути оптимізована для виконання на певному комп'ютерному обладнанні.

Про популярність Debian як серед розробників, так і серед користувачів, свідчить й існування безлічі цікавих та різноманітних проектів, котрі базуються на "чистій" Debian-системі. Найвідоміші з них це -- Ubuntu, що на сьогодні вважається одним з найдружелюбніших Linux-дистрибутивів та Knoppix, найпопулярніший Live-CD дистрибутив.

Кількість користувачів Debian постійно зростає. Завдяки цьому ви завжди зможете знайти підтримку у своєму прагненні ознайомитись з цією гнучкою та технологічно довершеною операційною системою.

Доступні матеріали

Незавершені матеріали

Матеріали на зовнішніх ресурсах

Дистрибутиви, засновані на Дебієн