1. Аудиторія

Це керівництво призначене для людей, що лише знайомляться з Коха (Koha). Керівництво необхідне тим, у кого ще немає якої-небудь автоматизованої бібліотечної системі взагалі. Вони як діти, це нарід, що потребує поштовху, хто має картковий каталог та друкарську машинку. Ми - стара школа. Ви, можливо, нагадуєте такаго-собі маленького сільського бібліотекаря як є я, або Ви, можливо, маєте велику приватну колекцію, і Вам необхідно слідкувати за нею.

Коха (Koha) в основному має три великі частини – таємнича частина Linux, Інтранет та мережевий каталог. Коли Ви спершу отримаєте Коха (Koha), інтерфейс бібліотекаря нагадує зелений помідор, а читацький електронічний каталог нагадує його хвостик. Якщо Ви це читаєте, то хочете мати справу з внутрішньо-бібліотечним інтерфейсом. Цей інтерфейс допоможе Вам створювати весь той "безлад", що люди бачитимуть у публічному електронічному каталозі. Є багато усього про бібліотечний інтерфейс, але там не так багато таємниць для мене як у Linux-частині Коха (Koha).

Коха (Koha) достатньо дружня, щоб мати з нею справу навіть якщо Ви не технік. Чесно. Мій наречений був дуже люб’язний і налаштував мені версію 2.0.3r. Після того, як я позбирала якісь запчастини до сервера, я дала йому купу коробок, що обійшлася мені біля $700, і він перетворив це на сервер. Після цього, він вставив туди Debian Linux, Apache та, певна річ, Коха (Koha). З того часу, він потрібний лише був, щоб оновити нам Коха (Koha) до версії 2.0, що відбулося без перешкод та зайняло біля 5 хвилин. Отже, Ви можете переконати місцевого технічного ґуру встановити це для Вас разом з декількома годинами базового налаштування Коха (Koha), Apache та Debian Linux. Пізніше Ви повинні будете звертатися до нього з проханням час від часу керувати перебудовою Ваших записів (що не є страшно чи дуже важко), або ж робити модернізацію. Якщо Ви можете примусити їх пропонувати тут і там, Ви встановлені. Якщо Ви зможете заагітувати його робити це при потребі, то це дуже добре.

Я знаходжуся в маленькій сільській публічній бібліотеці, так що я не можу віддати гроші розробникам зразу. Маю надію, що коли я повністю освоюся, я зможу посилати маленькі гроші до проекту таким чином, що усі могли отримати вигоду. Якщо Ви маєте гроші, які б могли витрачати, - Коха (Koha) варта того, та й усі розробники працюють дуже старанно. Я можу висловити велику вдячність усім, хто включений у мій проект. Це керівництво - мій шлях допомоги, тому що я не можу робити нічого іншого. Розробники - щире спасибі усім Вам. Ви дійсно допомагаєте робити значимі покращення у моєму маленькому місті зі 1872 жителів. Спасибі особливо Стівену Хедджесу (Stephen Hedges), який витримав більше аніж його справедлива частка докучання від мене.

Я лише байдикувала з Коха (Koha) протягом декількох місяців. Я побачила, що у інформатиці є не лише один спосіб що небудь робити. Маю фах по бібліотечній науці а не по інформатиці. Також, я ще не здійснюю обіг з допомогою Коха (Koha), отже є речі, про які я здогадуюся. Я казатиму Вам, коли я не знаю напевне.

На жаль, є добра імовірність, що для деяких речей я вибрала повільний та дурнуватий спосіб. Я знаю як я то все робила, але якщо Ви знаєте кращий шлях, будь-ласка поділіться ним зі всіма. У моїх мріях, це - вікі(wiki), де кожен може редагувати вдосконалюючи щось.