НАЗВА

proftpd - професійний, захищений сервер FTP

СТИСЛИЙ ОГЛЯД

proftpd [-hlntv] [-c config-file] [-d debuglevel] [-p 0|1]

ОПИС

proftpd - це демон професійного серверу для передачі файлів через Інтернет (FTP). Сервер можна викликати через "супер-север" для Інтернету inetd(8), кожний раз як здійснюється під'єднання до сервісу FTP, або альтернативно, демон можна запустити у самостійно.

При отриманні proftpd у самостійному стані сигналу SIGHUP, сервер перечитає власний файл конфігурації. Також в самостійному стані, якщо не вживалася опція -n, головний демон proftpd записує ідентифікаційний номер власного процесу (PID) до /var/run/proftpd.pid, що полегшує надсилання сигналу SIGHUP.

ОПЦІЇ

-h, --help : Виведе короткий опис використання, включаючи всі можливі опції.

-n, --nodaemon : Запускає процес proftpd у самостійному стані (повинен бути також налагоджений також у файлах конфігурації для цього), але не посилає процес у фоновий режим або відокремлює його від терміналу. Додатково, весь вивід (журнал і зневаджувальні повідомлення) надходять на стандартний пристрій помилки, замість механізму syslog. Найчастіше використовується з опцією -d для відлагодження.

-q, --quiet : Малослівний стан. Не посилатиме журнальну інформацію на пристрій стандартної помилки, якщо використовується разом з опцією -n.

-v, --version : Виведе інформацію про версію програми на стандартний пристрій виводу.

-D, --define параметр : Встановлює конфігураційний параметр, який може використовуватись для секцій ... файлів конфігурацій для пропуску чи обробки команд, в залежності від умов.

-d,--debug debuglevel : Встановлює внутрішній рівень відлагодження proftpd (стандартний дорівнює 0). Параметр debuglevel повинен бути цілим числом між 0 і 9, більші числа спричинюють докладніший вивід. За звичайних обставин, зневаджувальні повідомлення обробляються syslog, з використанням засобів DEBUG. Однак, разом з опцією -n, весь вивід надходитиме на стандартний пристрій помилки.

-c, --config config-file : Дозволяє вказати альтернативний файл конфігурації, для прочитання при запуску сервера, замість стандартного (типово /etc/proftpd.conf).

-t, --configtest : Прочитає файл конфігурації і повідомить про можливі синтаксичні помилки, і одразу завершить роботу.

-p,--persistent 0|1 : Вмикає (1) або вимикає (0) постійне гасло, визначене під час конфігурації. Ця опція впливає лише на підтримку постійного гасла за замовчуванням, і може бути пересиленою вказівкою PersistentPasswd у файлі конфігурації.

-l, --list : Перелічить усі модулі, підтримувані proftpd.

ФАЙЛИ

/usr/sbin/proftpd
/usr/bin/ftpwho
/usr/bin/ftpcount
/usr/bin/ftptop
/usr/sbin/ftpshut
/var/log/xferlog
/var/run/proftpd.pid
/var/run/proftpd.scoreboard

АВТОРИ

ProFTPD було написано і підтримується багатьма людьми. Їхній список можна знайти на http://www.proftpd.org/credits.html

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

inetd(8), ftp(1), ?ftpwho(1), ?ftpcount(1), ?ftpshut(8)

Повна документація ProFTPD, включаючи конфігурацію і ЧАПи, можна знайти на http://www.proftpd.org

Повідомлення про помилки можна залишити на http://bugs.proftpd.org. Списки розсилки перелічені на http://www.proftpd.org/lists.html.

Переклав Віталій Цибуляк.