Кластерні файлові системи (v 1.01.00 переклад альфа версія)

ІМ'Я

cman - секція cman файлу налаштувань cluster.conf.

ОПИС

Cman змінні налаштувань поміщаються в секції файлу налаштувань cluster.conf. Повузлові налаштування, що відносяться до cman поміщаються в стандартні секції Всі опції налаштування cman є необов'язкові; звично не потрібні.

ОПЦІЇ

UDP port

: По замовчуванню, cman буде використовувати UDP порт 6809 для зв'язків між вузлами. Порт можна змінити наступним чином:

:

:

Expected votes

: Кількість очікуваних голосів використовується cman для визначення кворуму. Кластер працює з кворумом коли сума поточних членів є більше половини всіх очікуваних голосів. По замовчуванню ?cman tool встановлює кількість очікуваних голосів, як суму всіх вузлів оголошених в cluster.conf. Це можна змінити вказавши змінну expected_votes наступним чином:

:

:

: Якщо кластер стає розділеним на частини, невірне визначення цієї опції може привести до збільшення кворуму більш ніж однією частиною. В цьому випадку, вузли в кожній з частин надаватимуть кластерний сервіс.

Two node clusters

: Звично, при зупинці вузла вузол що продовжує працювати перестане надавати кластерний сервіс із за відсутності кворуму (у випадку коли кожний вузол має 1 голос). Спеціальна опція налаштування може бути встановлена для дозволу одному вузлу, що залишився продовжувати надавати сервіс після зупинки партнера. Для цього тільки два вузла кожний з одним голосом може бути оголошений в cluster.conf. Опції two_node i expected_votes мусять приймати значення 1 в секції cman:

:

:

Node votes

: По замовчуванню кожний вузол дає 1 голос при підрахунку кворуму. Поведінку можна змінити вказавши кількість голосів, що надається вузлу наступним чином:

:

:

Node ID

: По замовчуванню вузлу присвоюється стан nodeid програмою управління кластером cman коли вузол приєднується до кластеру. Поведінку можна змінити вказавши nodeid тут. Визначивши опцію ми гарантуємо, що даний вузол завжди матиме той самий ID. Програми вузла не працюватимуть коли ви намагатиметесь вказати nodeid, що вже використовується кластером.

:

:

Multicast network configuration

: Cman можна налаштувати використовувати групову адресацію замість broadcast (broadcast використовується по замовчуванню коли не вказано ніяких параметрів групової адресації). Для налаштування групової адресації використовуйте налаштування в секціях та :

:

:

:

:

:

:

:

: Груповий адрес мусить відповідати та бути налаштований належним чином для мережевої карти даного вузла.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

cluster.conf(5), ccs(7), ?cman tool(8).