Назва

w - показує поточних користувачів і їхнє заняття

Використання

w - [husfV] [користувач]

Опис

w виводить інформацію про користувачів, що знаходяться на даний момент на системі, разом з їхніми процесами. Заголовок виводу складається з наступних пунктів: поточний час, час відколи машина працює, скільки користувачів на даний момент зареєстровано, середнє навантаження системи у останні 1, 5 і 15 хвилин.

Наступне виводиться для кожного користувача: його назва, назва терміналу, віддалений хост, час реєстрації, час простою, час JCPU, час PCPU і командний рядок їхнього поточного процесу.

JCPU - це час, використаний всіма процесами, прив'язаних до даного терміналу. Цей час не включає також минулі фонові процеси, лише активні поточні.

PCPU - це час, використаний лише поточним процесом, вказаним у "WHAT" полі.

Опції командного рядка

-h : Вказує не виводити заголовку.

-u : Ігнорує назву користувача під час обчислення процесорного часу і часу процесу. Щоб продемонструвати це, виконайте su' і порівняйте вивідw' і `w -u'.

-s : Короткий формат. Не виводить час реєстрації, JCPU і PCPU.

-f : Включає вивід поля віддаленого хоста "FROM". За замовчуванням програма w компілюється з відключеним "FROM" полем. Це залежить від системного адміністратора чи включити цю опцію.

-V : Виводить версію програми.

користувач : Виводить інформацію тільки про вказаного користувача.

Файли

/var/run/utmp зберігає інформацію про ти хто на даний момент знаходиться на системі.

/proc зберігає інформацію про процеси

Дивіться також

free(1), ?ps(1), ?top(1), uptime(1), ?utmp(5), who(1)

Автори

w була переписана майже цілком заново Чарльзом Блейком, основуючись на версії від Лері Грінфілда greenfie@gauss.rutgers.edu і Майкла К. Джонсона johnsonm@redhat.com.

Будь ласка, відсилайте повідомлення про вади на acahalan@cs.uml.edu


Переклав українською Віталій Цибуляк vi@uatech.atspace.com