Розділ 14. Зміни, що очікуються у новій версії Debian

Покращена безпека

Debian включає підтримку тіньових паролів починаючи з версії 1.3. На додачу, доступна бібліотека Приєднуваних модулів аутентифікації (відома також як libpam ;о) ) котра дозволяє системним адміністраторам вибирати тип авторизації в залежності від використовуваних програм і типово налаштована аутентифікувати за допомогою тіньових паролів.

Ведеться робота над включенням повної підтримки передових методів аутентифікації, таких як Kerberos, та додатковим вдосконаленням обов'язкових механізмів контролю безпеки на кшталт SElinux, RSBAC та захисту від переповнення буфера Exec-shield чи PaX.

Вдосконалена підтримка неангломовних користувачів.

В Debian вже є хороша підтримка неангломовних користувачів, дивись параграф 4.8. Ми сподіваємось знайти людей, котрі забезпечуватимуть пдітримкою та перекладом ще більшу кількість мов. Деякі програми вже підтримують інтернаціоналізацію, отож нам потрібні каталоги перекладачів. Багато програм все ще потребують правильного перекладу.

Над інтернаціоналізацією GNU-програм працює GNU Translation Project ftp://ftp.gnu.org/pub/gnu/ABOUT-NLS.

Більше архітектур

Незабаром очікується повна система Debian на інших архітектурах, як наприклад AMD64 чи SuperH. Зауважте, що розробницький архів AMD64, доступний за адресою http://amd64.debian.net/, пропонує встановлювальні образи та двійкові пакунки для значної частини збірки. Повна підтримка цієї архітектури буде напевно додана в etch.

Більше ядер

На додаток до Debian GNU/Hurd, Debian було портовано також на ядра BSD, а саме на NetBSD.