Є чимало не розглянутих тут речей, серед яких: розповсюдження демонів UNIX, файлів конфіґурації та багато іншого.

Однак, найбільший наголос я хотів би зробити на тому, що для мейнтейнерів Debian, пакунки є пакунками джерельними, а не двійковими. Вони ніколи не взаємодіють безпосередньо із внутрішніми двійковими пакунками. По суті, лише розробникам 'dpkg-deb' та 'dpkg' необхідно це знати. Робите цього не рекомендується.

Якщо розробник пояснював комусь, як збирати пакунок Debian, він обов'язково пояснить, як зробити джерельний пакунок, і, як його зібрати.

З іншого боку, не кожен розробник хоче надати своє програмне забезпечення для Debian (покищо), однак, багато бажають використовувати переваги систем управління пакунками, на кшталт 'dpkg' не відкриваючи джерельні коди свого програмного забезпечення. Особисто я й досі випускаю свої вільні проекти у вигляді tar.gz архівів із джерельними кодами для усі платформ, наразі я лише планую створювати ще й '.deb' пакунки для більш зручного їх використання на системі Debian.

Якщо ви колись наважитесь зробити наступний крок, і вирішите надіслати програмний пакунок до проекту Debian, вам доведеться вчитися далі, і для початку прочитати Посібника нового розробника Debian та Посібник по політиці Debian. Також зверніть увагу на список поштової розсилки debian-mentors, щоб дізнатися, як взаємодіють професійні розробники та розробники початківці, спільно вирішуючі проблеми, з якими, можливо, зіштовхнетеся і ви.