Inferno disks

Inferno - це компактна операційна система створена для побудови розподілених мережевих систем на широкому різноманітті пристроїв та платформ. З багатьма сучасними й унікальними особливостями Inferno є набором неперевершених засобів.

Inferno наділена надзвичайною крос-платформовістю, вона навіть може виконуватися у вигляді користувацького процесу на існуючій операційній системі. Підримуються практична більшість популярних операційних систем та платформ, на яких вона може працювати самостійно. Навіть існує у вигляді розширення для Internet Explorer. Кожна Inferno-система надає однакове середовище для додатків, незалежно від платформи чи операційної системи на якій працює.

Додатки для Inferno написані на мові програмування Limbo - з С-подібним синтаксисом. Limbo-код компілюється в архітектурно-незалежний байт-код, який інтерпретується на льоту цільовим процесором віртуальною машиною Dis. Тобто будь-який додаток може виконуватися ідентично на всіх платформах.

Будучи ще одним вихідцем з Bell Labs, написана вже знайомою командою програмістів ?Plan 9 та перейняла ідеї організації ресурсів у файловій системі. Зокрема мережевий протокол обміну файлами Styx є переробленим 9P.

Відповідно до трошки описаної традиції найменувань (Імена в Plan 9), імена в Inferno створювалися згідно кращих вподобань авторів та Дантівського "Пекла".

Limbo : перше коло пекла.

Dis : пекельне місто, що відокремлювало Лімб від жахів "нижнього пекла". Більш чим лірично, робота з апаратним забезпеченням часто буває відповідною.

Styx : славетна річка.

Система доступна для завантаження (цілком для великого переліку платформ 60Мб, або ж частинками по 10-15Мб в залежності від операційної системи хоста) та існують групи розробників, що підтримують також перелік власних ресурсів за цією тематикою. Та версія для скачування не містить повного вихідного коду.

Ліцензія не відрізняється повною відкритістю, та поділяється на 2 типи - ліберальну (комплект 4х дисків $30), де всі створені на ній додатки мають бути відкритими й комерційною (від $260), що позбавлена такого недоліку та потребує ліцензіювання в залежності від кількості вузлів. Ліміт може бути подолано, та за все потрібно платити. Приємним є те, що за ліберальною ліцензією можливо розповсюджувати та змінювати ОС як завгодно в рамках "приклеєної" ліцензії.


Сторінка розповсюджувача - http://www.vitanuova.com/inferno/index.html

--Uran 23:03, 12 Лют 2005 (EET)