Перший внесок ?Man ebuilds

Ignite 17:55, 11 лютий 2006 (EET)


Додав ЯКЦЕ ?FDS%40SUSE10

Ignite 17:54, 15 лютий 2006 (EET)


Маю декілька зауважень до вас.

По-перше, не варто створювати окрему сторінку Contents, та ще й у основному просторі імен, де планували вести історію своїх проектів. Історія редагувань зберігається і без того, а назва сторінки - "Contents" - передбачає дещо більше, аніж список виконаних робіт окремо взятого користувача.

А по-друге, двокрапка несе додаткове навантаження (відділяє простори імен на кшталт Debian, LDP etc), вона не допускається у назві сторінки.

Сисоп.

--miwa 17:48, 17 лютий 2006 (EET)


Ну тоді я теж маю кілька зауважень до вас :)

По-перше, як вийшло з цим Contents. Написав я ЯКЦЕ починаючи зі своєї сторінки. Далі б треба десь посилання на неї розмістити, а от де? На головній сторінці під заголовком "Наші проекти" перелічені кілька розділів. Виглядає так, що вся документація розміщується в цих розділах. Ні один з них не збігається з моєю тематикою, отже я обираю "Інше Документація, що не стосується жодного дистрибутиву зокрема" та вписую туди посилання. Логічно, чи не так? Трохи згодом я десь натрапив на згадку про механізм категорій (до речі, зараз хотів перечитати - не зміг знайти!), та позначив ЯКЦЕ відповідними категоріями.

Отже, висновки. Для початківця (як от я) зовсім не зрозуміло, що таке "Наші проекти", так само, як і хто такі "Ми". Якщо це приоритетні напрямки деякої групи людей, ну скажімо, кістяка проекту, то про це прямо на головній сторінці треба написати, якщо щось інше - теж. Крім цього абсолютно необхідно на головній сторінці помістити посилання на ВЕСЬ контент, а не тільки приоритетний. Якщо зараз основним методом організації змісту є категорії, то повинно бути посилання на категорії. Погодьтеся, що людині, яка зайшла пошукати документацію на рідній мові зовсім не очевидно, що починати треба зі спеціальних сторінок, адже нічого "спеціального" вона не збирається робити. Одразу за реченням "Чому б вам не посприяти тому, щоб це число зростало?" було б доречно додати щось на кшталт "Якщо хочете приєднатися, прочитайте ?Документація з Unix/Linux українською:Довідка.

Ще одне. Користуватися категоріями досить незручно: їх там півтори сотні, є такі, де всього одне посилання. Я не знаю можливостей медіавікі, але було б добре або ввести підкатегорії, або сортувати категорії по кількості посилань. Останній варіант мені подобається більше, оскільки впорядковування підкатегорій потребуватиме окремої праці, а вивід найбільш наповнених категорій наперед буде автоматичним, але додасть зручності. Зрештою ідеально було б зробити й те й те.

Не сприйміть мої зауваження за особистий напад, це конструктивна критика з метою покращення сайту.

Ignite 17:35, 20 лютий 2006 (EET)

PS. Про двокрапку у "по-друге" нічого не зрозумів. :(


Пояснення

Пояснюю (мене тут давно не було через велику завантаженість):

  • Матеріали поділено за напрямками й обізвано "підпроектами". Передбачається, що вони 1) можуть доволі сильно розростись, 2) принципи їх супроводу вже зараз виказують різницю, може статись, що й полісі виробиться різне на кожен із них.
  • Ми -- це також і ви. Хоча, залежить від того, вважаєте ви себе учасником ДЛОУ, чи ні. :)
  • Категорії не є основним засобом організації вмісту, але є одним із таких засобів.
  • Очікується, що основні розділи будуть упорядковуватись власноруч і там поміщатиметься те, що вже можна читати. Категорії є допоміжним засобом сортування вмісту, здебільшого -- автоматичного. Тому їх і є стільки.
  • На весь контент з головної не вийде посилатись, бо його буде забагато.
  • В нас є простори назв. Вони розділюють підпроекти. Тому, що шукати можна, наприклад, лише в означених просторах, а не у всьому на купу. Назви цих просторів відділюються двокрапками, тому це поганий тон -- використовувати двокрапки ще десь.
  • / слугує для підсторінок. Можна використовувати відносні шляхи при цьому при всьому. Зручно для користувацьких сторінок і для великих книжок. Вкладеність не регламентується.
  • Підкатегорії існують. Їх призначення те саме, що й на вікіпедії. Почитайте там.

--Ярослав Федевич 17:54, 20 лютий 2006 (EET) (координатор)

Додаткові пояснення

Більшість ваших зауважень є вірними по суті (слабка структуризація, відсутність єдиного каталога доступних документів) і єдиною причиною, по якій перелічені недоліки існують є катастрофічна нестача часу - у Ярослава Федевича (координатора проекту), у мене, у інших активних авторів. Окрім того, кожен займається тим, що вважає за потрібне. До прикладу, hse i tech взялись перекладати сторінки підручника і їм також не до структуризації: переклад манів не менш важливий.

Так що, визнаючи вашу правоту, можу хіба запропонувати самому спробувати каталогізувати ресурс. Проте, якщо ви візьметесь за це, повідомте координатора про своє бажання та проконсультуйтесь із ним на предмет як саме ви хочете організувати каталог. Ну або ж наберіться терпіння.

По-перше, як вийшло з цим Contents. Написав я ЯКЦЕ починаючи зі своєї сторінки. Далі б треба десь посилання на неї розмістити, а от де?

На жаль, зараз не пригадую, де саме розповідається про механізм категорій, але все ж - якщо ви додаєте свою статтю у якусь категорію, лінк на неї у індексі відповідної категорії розміщується автоматично. Окрім того, коли у когось таки дійдуть руки до каталогізації ресурсу, всі сторінки-сироти також будуть відповідним чином сруктуровані. Так що не хвилюйтесь - ваша робота не пропаде ні в якому випадку. Якщо, звісно, вона буде потрібна спільноті і відповідатиме тематиці ресурсу. Але про регулярне резервування все рівно не варто забувати ;о)

Там проги були всі GPL-ні, під Лінукс, самі найвільніші. Я до кожної планував написати короткий опис та маленький приклад, а то більшість про існування таких прог і їх можливостей навіть не здогадується

Так-то воно так, але все ж пропоную або робити задуману роботу поза межами ДЛОУ, а потім вже готову статтю (чи її частину) вивішувати на загальний огляд, або ж писати на початку чи в кінці роботи про свої плани щодо незавершеної роботи (див., наприклад, Debian:FAQ ) - щоб не перетворювати ресурс на звалище незавершених проектів.

miwa, сисоп 17:13, 23 лютий 2006 (EET)

Нова структура розділів


Раз тут вже "каталог написаних програм" людині зіпсули то вставлю і я свої 5 копійок :) вся критика і все решта аргументоване і вірне. Але фактом є те, що крім розділів з LDP & MAN структура решти мені не ясна :( є якісь спроби нашвидкоруч прикрутити до нової структури зсилки на старі статті. Варто кожному продумати структуру розділів, щоб вона була максимально зручна, проста та інформативна і накидати якийсь каркас котрий можна було б наповнювати, розширяти, удосконалювати, переробляти. Найкраще щоб це зробили, коли-небудь, модератори, бо вони знають структуру та можливості wiki.

2Ignite
В самому кінці статті вставте текст:
?Category:Gentoo
тоді вона буде доступна з розділу Gentoo там же є список існуючих на сайті категорій так, що можете 'Gentoo' замінити будь-котрою з них. Іншу структуризацію котра б полегшувала доступ до статті ми з Вами за браком часу та творчого натхнення ще не придумали...

--Svyat 10:13, 24 лютий 2006 (EET)