DRBD - кластер дисків (v 0.7.* переклад: бета версія)

ІМ'Я

drbdadm - інструмент для адміністрування DRBD

СИНТАКСИС

drbdadm [ -d ] [ -c file ] [ -s cmd ] command [ all | resource ... ]

ОПИС

Drbdadm є високорівневим інструментом для пакету програм DRBD. Drbdadm робить те ж для drbdsetup що ifup/ifdown для ifconfig. Drbdadm зчитує налаштування з свого файлу конфіґурації та виконує специфічні дії з допомогою програми drbdsetup.

ОПЦІЇ

-d, --dry-run : Тільки виводить команди drbdsetup на стандартний вивід, але не запускає їх.

-c, --config-file file : Вказує яким конфіґураційним файлом користуватись drbdadm. Якщо не вказано, drbdadm шукатиме за /etc/drbd-07.conf та /etc/drbd.conf.

-s, --drbdsetup file : Вказує повний шлях до програми drbdsetup. Якщо ця опція відсутня drbdadm шукатиме за /sbin/drbdsetup та ./drbdsetup.

КОМАНДИ

attach : Приєднює локальний низькорівневий блочний пристрій до пристрою DRBD ресурсу. Як прообраз для файлових систем це операція mount.

detach : Відключає локальний низькорівневий блочний пристрій від пристрою DRBD ресурсу.

connect : Встановлює мережеву конфіґурацію DRBD ресурсу. Якщо партнерський ресурс вже налаштований, обидва DRBD пристрої з'єднаються.

disconnect : Видаляє мережеві налаштування з ресурсу. Пристрій переходить в самостійний режим роботи .

syncer : Завантажує параметри десинхронізації в пристрій.

up : Виконує послідовно attach і connect.

down : Виконує послідовно disconnect і detach.

primary : Переключає пристрій ресурсу в основний стан. Потрібно зробити це перед монтуванням файлової системи на пристрій.

secondary : Переключає пристрій назад в другорядний стан. Це деколи потрібно, бо з пари з'єднаних DRBD пристроїв тільки один може бути в основному стані.

invalidate : Заставляє вважати DRBD, що дані на локальному низькорівневому пристрої не синхронізовані. Тому DRBD буде копіювати кожнісінький блок даних з свого партнера, для забезпечення знов синхронізації локального носія.

invalidate_remote : Команда подібна до попередньої, але в цьому випадку партнер вважає, що його локальний пристрій розсинхронізований і тому переписує всі дані з вузла на якому виконалась команда.

resize : DRBD перевірить розмір локальних носіїв та змінить відповідно розміри DRBD пристрою. Тобто у випадку збільшення локальних дисків (на обох вузлах), DRBD збільшить відповідно розмір пристрою після виконання цієї команди на ОБОХ вузлах.

adjust : Синхронізує конфіґурацію пристрою з конфігураційним файлом. Завжди спочатку запускайте з опцією -d та переглядайте всі її дії.

wait_connect : Чекає на зв'язок поки пристрій не зв'яжеться з партнером.

state : Показує поточний стан пристроїв (local/peer). Тобто primary/secondary

cstate : Показує поточний статус зв'язку пристроя.

dump : Просто перечитує конфіґураційний файл та виводить його на стандартний вивід. Може використовуватись для перевірки синтаксису конфіґураційного файлу.

ВЕРСІЯ

Цей документ коректний для версії 0.7.* пакету DRBD.

АВТОРИ

Написаний Пилипом Рейзнером (Philipp Reisner) philipp.reisner@linbit.com.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПОМИЛОК

Повідомляйте помилки на drbd-user@lists.linbit.com.

АВТОРСЬКІ ПРАВА

Copyright (c) 2001 Philipp Reisner. Це вільні програми; дивіться джерельні коди для встановлення прав копіювання. Нема ніяких гарантій; навіть для зручності використання в конкретному випадку.

ПОДІБНІ ТЕМИ

?drbd - кластер дисків, drbd.conf(5), drbdsetup(8), drbd(8), ?drbddisk.8.