Назва

wvdial - програма PPP-додзвону із вбудованою кмітливістю

Стислий огляд

wvdial --help | --version | --chat | --config | option=значення | --no-syslog | розділ...

Опис

wvdial являється досить розумною програмою додзвону PPP, що означає, що вона допомагає додзвонитись через модем і сполучитись з Інтернетом. Вона дещо схожа на програму ?chat(8), за винятком того, що wvdial послуговується певною евристикою щоб вгадати, як саме додзвонюватись і реєструватись із віддаленим сервером провайдера, замість вимагати написання вами самими скрипту реєстрації.

Під час запуску, wvial спочатку завантажує власний файл конфігурації /etc/wvdial.conf або ~/.wvdialrc, який міститиме основну інформацію про вашого провайдера (ISP), таку як телефонний номер дозвону, ваше реєстраційне ім'я і гасло.

Після цього, програма ініціалізує ваш модем, додзвонюється до серверу і очікує сполучення (ланцюжка CONNECT модема). Програма розуміє і реагує на типові помилки під'єднання (такі як BUSY або NO DIALTONE).

Після сполучення, wvdial розпочне демон PPP, як тільки з'явиться послідовність PPP сервера. У протилежному випадку, вона намагатиметься переконати сервер розпочати PPP наступними діями:

  • відповість на будь-які запрошення login/password.

  • інтерпретує меню вибору на зразок "choose one of the following".

  • накінець, посилаючи слово "ppp" серверу (типова команда термінального серверу).

Якщо нічого з переліченого вище не спрацювало, wvdial просто запускає ?pppd(8) і надіється на найкраще. Програма виведе процес сполучення на передній план і очікуватиме клавішної комбінації CTRL-C для завершення сеансу.

Опції

Ось декілька опції, що розпізнаються wvdial:

--chat : Запустить wvdial у ролі замінника chat-програми для ?pppd(8) замість звичної методи, коли wvdial узгоджує з'єднання і лише потім викликає pppd.

--remotename назва : Переважує запис Remote Name файлу конфігурації. Це можна використати, у випадку дозвону до різноманітних систем, але з тим самим користувацьким ім'ям і гаслом і ви не хочете використовувати спадковість, яку можна налагодити у конфігурації (рекомендований спосіб).

--config [файл_конфігурації] : Читатиме конфігурацію зі вказаного файлу (замість стандартного /etc/wvdial.conf). Це корисно лише у випадку, коли ви хочете мати окремий файл конфігурації для користувача або якщо ви хочете, щоб така інформація як реєстраційне ім'я, гасла і телефонні номера містились у загальному файлі.

--no-syslog : Не записувати інформацію відлагодження демоном syslogd (вживається лише разом із опцією --chat).

--help : Виводить коротку інформацію про використання.

--version : Виводить версію програми.

wvdial, як правило, запускається без опцій командного рядка, і коли буде прочитано конфігурацію з розділу [Dialer Defaults] з файлу /etc/wvdial.conf. (Сам файл конфігурації детально описано у сторінці wvdial.conf(5).)

Один або більше розділів з /etc/wvdial.conf можна вказати також на командному рядку, в такому разі опії командного рядка переважать ті, що вказано у [Dialer Defaults] файлу конфігурації.

Наприклад команда

wvdial phone2

прочитає стандартні опції з розділу [Dialer Defaults] після чого пересилить деякі з них тими, що було знайдено у [Dialer phone2].

Якщо вказано більше ніж один розділ, їх буде оброблено у тій послідовності у якій вони знаходяться. Опції з кожного нового розділу пересилять опції попередніх.

Наприклад, команда

wvdial phone2 pulse shh

прочитає спочатку стандартний розділ [Dialer Defaults] і після неї [Dialer phone2], [Dialer pulse] і накінець [Dialer shh].

Ця метода дозволяє легко налагодити wvdial для дозвону різноманітним провайдерам, використовувати різноманітні ініціалізаційні ланцюжки модема, користувацькі рахунки і так далі, без потреби вказувати новий файл конфігурації. Саме це мається на увазі під "спадковою ієрархією".

Вади

"Кмітливі" програми часом можуть дратувати, якщо вони не працюють так як слід. Ця версія wvdial надає тільки мінімальною підтримкою вимкнення власної "кмітливості" з допомогою опцій "Stupid Mode", "Login Prompt" і "Passord Prompt". Тож, як правило, якщо у вас більш-менш стандартний провайдер, програма працюватиме добре, якщо ж у вас дивний ISP, то може й не працювати.

Зголошення про вади надсилайте на wvdial@nit.ca. Підпис на розсилку можна здійснити на wvdial-list@lists.nit.ca.

Ви можете зіткнутися з певними помилками, якщо не маєте дозволів на запис до /etc/ppp/pap-secrets або /etc/ppp/chap-secrets. На жаль, не існує якогось легкого способу обійти це.

Дивіться також

?wvdial.conf(5)

Переклав Віталій Цибуляк.