Назва

uuencode - закодовує бінарний файл, виводячи його ASCII-версію
uudecode - розкодовує файл, створений uuencode

Стисло

uuencode [файл] назва

uudecode [файл]...

Опис

Програми uuencode і uudecode використовуються для передачі бінарних файлів через посередницьке середовище, що не підтримує чогось іншого окрім звичайних ASCII-даних.

uuencode прочитає файл (або стандартний ввід) і запише кодовану версію на стандартний пристрій виводу. Кодування використає тільки друковні символи набору ASCII і включатиме режим доступу до файлу і операнд назви, що використовуватиметься uudecode.

uudecode перетворить закодовані uuencode файли (або стандартний ввід) у оригінальну форму. Отриманий в результаті файл буде названо попередньо-вказаною назвою, і збереже режим доступу оригінального файлу, крім бітів setuid і виконання, які буде відкинуто. uudecode ігнорує будь-які рядки попереду і позад кодованого тексту.

Приклади

Наступний приклад створює пакет із деревовидної ієрархії вихідних текстів, стискає його, закодовує за допомогою uuencode, і надсилає поштою користувачеві на іншій системі. При запуску uudecode на віддаленій системі, буде створено файл src_tree.tar.Z, який потім можна розтиснути і видобути у оригінальну ієрархію.

     tar cf - src_tree | compress | uuencode src_tree.tar.Z | mail \
     sys1!sys2!user

Ще один приклад закодовування і розкодовування бінарного виконавчого файлу.

     uuencode /bin/true true > true.uu
     uudecode true.uu

Дивіться також

compress(1), ?mail(1), ?uucp(1), ?uuencode(5)

Вади

Кодована форма файлу збільшує його розмір на 35% (3 байти перетворюються на 4, плюс керівна інформація).

Історія

Команда uuencode вперше з'явилася на BSD 4.0.