НАЗВА

script - робить стенограму сеансу термінала

ЗВЕДЕННЯ

script [-a] [-c КОМАНДА] [-f] [-q] [-t] [ФАЙЛ]

ОПИС

Програма script занотовує увесь ввід і вивід вашого термінала. Вона корисна для студентів, яким потрібна документальне підтвердження інтерактивного сеансу, як доказ виконання домашнього завдання, оскільки файл typescript можна надрукувати пізніше за допомогою ?lpr(1).

Якщо задано аргумент ФАЙЛ, script збереже увесь діалог у вказаному файлі. Якщо файл не вказано, стенограму буде збережено typescript.

Опції:

-a : Доточити вивід до файла стенограми, зберігши попередній зміст.

-c КОМАНДА : Виконати КОМАНДУ замість інтерактивної оболонки. Це дозволяє script перехопити вивід таких програм, що поводяться інакше, коли їхній пристрій виводу не становить tty (термінал).

-f : Очищує вивід після кожного запису. Це зручно для віддаленої кооперації: одна особа може зробити mkfifo foo; script -f foo' в той час, як інша спостерігатиме за її діями, користуючисьcat foo'.

-q : Тихий режим.

-t : Виводить хронологічну інформацію на стандартний пристрій помилки. Ця інформація містить два поля, розділених пробілами. Перше поле вказує, скільки часу пройшло від останнього виводу. Друге поле - скільки символів було виведено цього разу. Ця інформація може бути використання для реалістичного відтворення стенограми, з усіма затримками.

script закінчить свою роботу, коли завершиться виконання відгалуженої оболонки (натисніть control-D для виходу з оболонки Борна (sh(1)), або введення команди exit, logout або control-d (якщо не задано параметр ignoreeof) у оболонці C, ?csh(1)).

Деякі інтерактивні команді, такі як ?vi(1), додають багато непотрібу до файла стенограми. Найкраще script працює з командами, які не маніпулюють екраном, результат повинен наслідувати документівний термінал.

СЕРЕДОВИЩЕ

script користується наступними змінними середовища:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

?csh(1) (щодо механізму історії команд), ?scriptreplay(1)

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Команда script уперше з'явилася в 3.0BSD.

ВАДИ

script зберігає увесь вивід у файлі стенограми, знаки переведення рядка та реверси включно. Це не те, чого очікує початківець.

SHELL : Якщо її задано, відгалужена оболонка відповідатиме значенню цієї змінної. Якщо SHELL не встановлено, стандартною є оболонка Борна. (Більшість оболонок означують цю змінну автоматично).