НАЗВА

openvt - починає програму у новому віртуальному терміналі (VT)

ЗВЕДЕННЯ

openvt [-c номервт] [-s] [-u] [-l] [-v] [--] команда опціїкоманди_

ОПИС

openvt знайде перший незайнятий віртуальний термінал, і запустить у ньому вказану команду з опціямикоманди. Стандартний ввід, вивід та помилка будуть направлені на цей термінал. Для пошуку команди використовуватиметься шляхи, вказані у поточній змінній $PATH. Якщо команда_ не вказана, буде виконано те, що вказано в змінній середовища $SHELL.

ОПЦІЇ

-c номервт : Використати вказаний номер віртуального термінала замість першого незайнятого. Майте на увазі, що вам потрібний дозвіл на запис до даного віртуального термінала, щоб це працювало.

-e : Безпосередньо виконати вказану команду, без відгалуження. Ця опція призначена для використання в /etc/inittab.

-s : Перейти до нового термінала під час запуску команди. Віртуальний термінал команди стане поточним віртуальним терміналом.

-u : Визначити власника поточного віртуального термінала, і запустити login(1) як цей користувач. Придатна для використання init(8). Не слід використовувати разом із -c чи -l.

-l : Зробити команду реєстраційною оболонкою. До назви команди, яку буде виконано, слід додати -.

-v : Багатослівний режим.

-w : Чекати завершення команди. У випадку сумісного використання -w із -s, openvt перенесе користувача назад до керівного термінала після завершення виконання команди.

-- : Кінець опцій openvt.

ПРИМІТКИ

Якщо openvt скомпільовано з POSIX (GNU) getopt(), і ви хочете задати параметри команди, яку буде виконано, тоді вам слід вказати прапорець кінця опцій -- до вказівки команди.

ПРИКЛАДИ

Наступна команда дозволяє openvt запустити оболонку у наступному вільному терміналі:

openvt bash

Щоб розпочати реєстраційну оболонку, скористайтеся

openvt -l bash

Щоб отримати перелік розширеного формату, вкажіть розділювач опцій --:

openvt -- ls -l

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Раніше openvt називалася open. Вона була написана Джоном Томбзом <jon@gtex02.us.es або jon@robots.ox.ac.uk>. Ідея застосування -w належить "Семові" (sam).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

chvt(1), ?doshell(8), login(1)