Назва

login - розпочинає сеанс роботи користувача в системі

Стисло

login [-p] [користувач] [ЗМІННА=ЗНАЧЕННЯ ...]
login [-p] [-h хост] [-f користувач]
login [-p] -r хост

Опис

login використовується для започаткування нового сеансу користувача. Як правило, сеанс розпочинається автоматично після відповіді на підказку "login:" в користувацькому терміналі. login може бути особливим для оболонки і не викликатися як дочірній процес. Типово, login обробляється оболонкою як команда "exec login", що спричиняє вихід користувача з поточної оболонки. Спроба виконання login з будь-якої оболонки окрім реєстраційної, викличе помилку.

Отримавши підказку "login:", користувач може додати змінні середовища після свого імені. Ці змінні вводяться у формі НАЗВА=ЗНАЧЕННЯ. Не всі змінні можна задати таким чином, зокрема неможливо вказати PATH, HOME і SHELL. Додатково, змінну IFS може бути скасовано, якщо реєстраційною оболонкою є /bin/sh.

Після імені, користувача спитають гасла, якщо потрібно. Відлуння вимкнено, щоб запобігти виявленню гасла. Дозволяється невелика кількість помилкових гасел, до того як login завершиться і комунікаційне сполучення обірвано.

Якщо ввімкнено старіння гасла для вашого рахунку, вас можуть спитати нового гасла перед тим як продовжити. Для цього необхідно буде вказати спочатку старе гасло, а потім ввести нове. Зверніться до passwd(1) для додаткової інформації.

Після вдалої реєстрації з системою, вас зустрінуть системні повідомлення і звістка про наявність пошти. Ви можете вимкнути вивід файлу системного повідомлення /etc/motd шляхом створення порожнього .hushlogin у домашньому каталозі. Звістки про пошту виглядатимуть як "You have new mail", "You have mail" або "No Mail", в залежності від стану вашої поштової скриньки.

Ваш користувацький ідентифікаційний номер і номер групи встановлюються до значень з файлу /etc/passwd. Значення $HOME, $SHELL, $PATH, $LOGNAME і $MAIL буде узгоджено з відповідними полями користувацького запису з /etc/passwd. Значення ulimit, umask і nice також можна встановити, відповідно до значень поля GECOS того самого /etc/passwd.

На деяких інсталяціях, змінній середовища $TERM надається значення, що відповідає типу терміналу з відповідного рядка /etc/ttytype.

Може також бути виконано скрипт ініціалізації вашого командного інтерпретатору. Зверніться до сторінки посібника вашої оболонки для додаткової інформації на цю тему.

Підсистемна реєстрація вказується зірочкою "*", як перший знак реєстраційної оболонки. В цьому випадку, домашній каталог використовуватиметься як кореневий файлової системи, аку буде надано користувачеві.

Ключі

-p : Зберегти середовище.

-f : Не здійснювати автентифікації, достовірність користувача попередньо перевірено.

-h хост : Назва віддаленого хосту для цієї реєстрації.

-r : Виконати протокол автоматичної реєстрації для ?rlogin(1).

Опції -r, -h та -f можна використати тільки, якщо login викликано користувачем root.

Застереження

Ця версія login включає багато опцій компіляції, тільки декотрі з яких можуть використовуватись на різних машинах.

Розміщення файлів є машинозалежним.

Файли

/etc/utmp : - перелік поточних зареєстрованих сеансів

/etc/wtmp : - перелік попередніх зареєстрованих сеансів

/etc/passwd : - інформація про користувацькі рахунки

/etc/shadow : - шифровані гасла і інформація про старіння гасел

/etc/motd : - файл системних повідомлень

/etc/nologin : - запобігає реєстрації деяких користувачів

/etc/ttytype : - перелік типів терміналів

$HOME/.profile : - файл ініціалізації стандартної оболонки

$HOME/.hushlogin : - пригнічує вивід системних повідомлень

Автор

Julianne Frances Haugh jockgrrl@ix.netcom.com

Дивіться також

?mail(1), passwd(1), ?sh(1), ?su(1), ?login.defs(5), ?nologin(5), ?passwd(5), ?getty(8)