НАЗВА

loadkeys - завантажує таблицю трансляції клавіатури

ЗВІД

loadkeys [ -c --clearcompose ] [ -d --default ] [ -h --help ] [ -m --mktable ] [ -s --clearstrings ] [ -v --verbose ] [ назва файлу... ]

ОПИС

Програма loadkeys зчитує файл або файли, що вказані в назва файлу... . Її головна ціль - завантажити keymap(розкладку клавіш) ядра для консолі.

ПЕРЕВСТАНОВЛЕННЯ ЗА ОБУМОВЛЕННЯМ

Якщо подано опцію -d (або --default ), loadkeys завантажує обумовлену keymap(розкладку клавіш), ймовірно це файл defkeymap.map , або з /usr/share/kbd/keymaps , або з /usr/src/linux/drivers/char . (Перший, якщо розкладка була обумовлена користувачем, в той час як другий - це qwerty-keymap для PC - може бути не обумовлена взагалі.) Часом, якщо завантажено невірну розкладку клавіатури (із мінусом в деяких неясних невідомих модифікуючих комбінаціях) є простіше набати 'loadkeys defkeymap'

ЗАВАНТАЖЕННЯ РОЗКЛАДКИ КЛАВІАТУРИ ЯДРА

Головна функція loadkeys - завантаження або модифікація таблиці трансляції драйвера клавіатури. Якщо вказуються назви файлів, то стандартний ввід можна вказати рисочкою (-). Якщо файл не вказано, то дані зчитуються зі стандартного вводу.

За вашим бажанням, можна вибрати відповідну розкладку клавіш для багатьох країн та типів клавіатур командою типу 'loadkeys uk'. З іншого боку легко створити власну розкладку клавіатури. Користувач повинен призначити символи кожній клавіші. Знайти код клавіші ви можете за допомогою ?showkey(1) , якщо формат keymap подано в ?keymaps(5) , то також його можна побачити з виводу ?dumpkeys(1) .

ЗАВАНТАЖЕННЯ ТАБЛИЦІ АКЦЕНТІВ ЯДРА

Якщо вхідний файл не містить визначення композиції клавіш(compose key), то таблиця акцентів ядра(kernel accent table) залишається без змін, якщо не подано опції -c (або --clearcompose ) , якщо така опція вказана , то таблиця акцентів ядра спорожнюється. Якщо файл містить визначення композиції клавіш, то всі старі визначення видаляються, і замінюються визначеними новими даними. Таблиця акцентів ядра це послідовність даних (стандартно 68), що описують поведінку, як мертвих діакритичних знаків(diacritical signs) так і композицій клавіш. Для прикладу, рядок

compose ',' 'c' to ccedilla

означає, що <,> повинен об'єднати до . Поточний вміст цієї таблиці можна переглянути використовуючи 'dumpkeys --compose-only'.

ЗАВАНТАЖЕННЯ ТАБЛИЦІ ПОВІДОМЛЕНЬ ЯДРА

Опція -s (або --clearstrings ) очищає таблицю повідомлень ядра(kernel string table). Якщо цю опцію не давати, то loadkeys буде додавати або змінювати рядки, не видаляючи їх. (Таким чином, опція -s необхідна для того, щоб досягти чіткого стану.) Таблиця повідомлень ядра, це послідовність рядків з назвами подібними до F31. Можна зробити щоб функціональна клавіша F5 (на звичайній PC-клавіатурі) видавала текст 'Hello!', а Shift+F5 'Goodbye!' використавши рядки в файлі розкладки клавіатури

keycode 63 = F70 F71
string F70 = "Hello!"
string F71 = "Goodbye!"

Стандартно задано для функціональних клавіш прив'язка до управляючих послідовностей(escape sequences), це дуже обумовлено використанням терміналу VT100.

СТВОРЕННЯ ТАБЛИЦІ В ДЖЕРЕЛЬНИХ КОДАХ ЯДРА

Якщо подано опцію -m (або --mktable ) loadkeys друкує, в стандартний вихід, файл, що може бути використаний як /usr/src/linux/drivers/char/defkeymap.c, який визначає задані прив'язки клавіш для ядра (і якщо, не змінюють поточну розкладку клавіатури).

ІНШІ ОПЦІЇ

**-h --help** **loadkeys** друкує свій номер версії та короткі повідомлення по використанню програми, через стандартний вивід помилок(stderr) і закінчує свою роботу.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Зверніть увагу, що будь хто, хто має доступ до /dev/console може виконати loadkeys і таким чином змінити розміщення клавіш на клавіатурі, роблячи його непридатним. Зауважте що таблиця трансляції клавіатури є спільною для всіх віртуальних консолей, так що будь які зміни прив'язок клавіш стосуються всіх віртуальних консолей одночасно.

Зверніть увагу, тому що зміни стосуються всіх консолей, це також стосується і вашої сесії. Це означає, що навіть при запиті входу в систему, прив'язка клавіш може бути не така як ви очікуєте.

ФАЙЛИ

   

/usr/share/kbd/keymaps

обумовлена тека для файлів розкладок клавіш
   

/usr/src/linux/drivers/char/defkeymap.map

обумовлена keymap в ядрі

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

?dumpkeys(1) , ?keymaps(5)