Нова сторінка

Коли додаєте нову сторінку, спершу перейдіть на посилання: docs.linux.org.ua/mw/Сторінка.X, де X є номером розділу. Ви зможете ввести її текст; дотримуйтесь основних правил Вікі й не ускладнюйте занадто форматування. В кінці додайте таке посилання: ?Category:Сторінки підручника. Зауважте, що Ви повинні зберегти регістр символів у посиланні таким, як тут написано.

Форматування, і як його не надускладнити

Дивіться також ?Як редагувати статті

Пам'ятайте, що переформатування манів з вікі у рофф формат здійснюється автоматично скриптами вказаними у пункті wiki to man.

По-перше, вікі, й як сам HTML, має в арсеналі трохи більше виражальних засобів, ніж *roff. Заголовки виділяйте ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ ну і форматувати їх власне як заголовки.

По-друге, замість клонувати точний вигляд сторінки, краще перенести логічні елементи. Зокрема, таблиці повинні бути таблицями, а не контейнерами для вирівнювання. Конструкції .TP прекрасно передаються як ;переліки:означення, котрими вони, по суті, є. Коли форматування складніше можна використати додатково ще і таблиці.

По-третє, будьте уважними — дуже добре, коли посилання на інші програми є таки посиланням — на відповідну сторінку. Тобто, якщо в тексті зустрічається щось на кшталт «на відміну від foo (1), ...», пишіть наступне: «на відміну від ?Foo.1, ...».

По-четверте, користайте з нижньої панелі, щоб набирати в тексті (або ж подавайте відповідні сутності HTML) лапки й тире, прийняті в українській мові.

Як приклад можете глянути на drbdsetup(8) та ls(1)

=Споріднені категорії= (в дужках у кінці — код, котрий слід вставляти):

  • ?Користувацькі команди (1) (?Category:Користувацькі команди)
  • ?Системні виклики (2) (?Category:Системні виклики)
  • ?Бібліотечні функції (3) (?Category:Бібліотечні функції)
  • ?Особливі файли (4) (?Category:Особливі файли)
  • ?Файлові формати (5) (?Category:Файлові формати)
  • ?Розваги (6) (?Category:Розваги)
  • ?Мови й протоколи (7) (?Category:Мови й протоколи)
  • ?Адміністративні команди (8) (?Category:Адміністративні команди)

Одразу за посиланням на сторінки підручника додайте посилання на одну з цих категорій — ту, до якої належить Ваша сторінка. --Ярослав Федевич 19:05, 5 Вер 2004 (EEST)

man у wiki

Щоб не переносити форматування з man до wiki самому, використайте Конвертер man до wiki. Програма не ідеальна, тому

  • робіть попередній перегляд і уважно дивіться
  • повідомляйте мене про помилки

k ilya 22:32, 24 Лют 2005 (EET)

wiki to man

Можна стягнути готовий до встановлення архів пакету Української версії манів: manpages-uk-utf8, додаткова документація: ?UTF-8.

Пакет манів генерується автоматично програмами wiki2man.

--Svyat 16:14, 18 листопад 2005 (EET)