Вміст

Вступ

Тут ми розглянемо встановлення одно із популярних дистрибутивів Linux — Mandriva 2010. Насамперед хочу зазначити, найскладніше — це розібратись з розділами жорсткого диска. Тому дуже важливо знати наперед, як ви буде ці розділи утворювати. Що вам потрібно: один розділ для Swap(він має займати половину пам'яті відносно вашої оперативної пам'яті(дізнатись об'єм оперативної пам'яті можна в BIOS)); один розділ для вашої системи(до 20 гігабайт буде цілком достатньо); один розділ для вашої домівки(все решта). Ці пункти є рекомендаційними, тому бажано попередньо підготувати ваш жорсткий диск до цього. Протягом установлення це можна буде налаштувати і завантажувач одразу надасть вам найкращий варіант розподілу(в тому ж числі змонтує розділи інших операційних систем).

Установлення системи

Отже, ми завантажуємо систему з носія і бачимо приблизну таку картину. Тут можна просто зачекати кілька секунд і встановлення саме запуститься.

?M24.jpg

Мої вітання!

Центр керування

Центр керування — це спеціальна програма, з якої ви зможете графічно налаштувати вашу систему та здійснити багато інших потрібних функцій централізовано. Отже, вибираємо його в меню або натискаємо піктограму біля меню. Вбачаємо таке:

Перше ж — це менеджер програм, який керує всіма встановленими пакунками(програмами). Трохи детальніше згодом.

Далі обладнання, яке слугує для налаштування всіх пристроїв, які під'єднані до вашого комп'ютера.

Мережа та інтернет — це сукупність налаштувань, які пов'язані з мережевими службами.

А Система містить базові налаштування вашої операційної системи.

Для доступу інших користувачів/комп'ютерів до ваших файлів існує Спільний доступ.

Щоб розібратись з вашими дисками, спробуйте Локальні диски.

Відповідно для захисту вашої системи використовуєтеся Безпека.

Завантаження потрібне для налаштування входу, виходу і запуску самої системи.

Керування джерелами

Отже, ми швиденько розглянули систему. Тепер перейдемо до важливих пунктів: таких, як керування пакунками. Запускаємо Центр керування, якщо його не запущено, та вибираємо Менеджер програм, а за ним Налаштувати джерела встановлення і поновлення. Там можна побачити таке:

Ці два пункти означають, що всі програми будуть установлюватись з диска, проте без оновлення. Але вам захочеться залучити нові джерела, тому тиснемо додати, а далі має бути зрозуміло. Найраціональніше буде вибрати Повний набір джерел.

Це все відбувається при умові неналаштованого інтернету, тому вас попрохають утворити з'єднання, щоб звантажувати пакунки з інтернету. При його наявності, можна згоджуватись.

Опісля дещо тривалого успішного процесу можна побачити нові джерела та спокійно ними керувати. Типові налаштування мають задовольнити початкові потреби.

Установлення та оновлення програм

Тут усе має бути біль-менш зрозумілим, але спробуємо пояснити. Вибираємо так само, як і попереднього разу, але тепер Встановити і вилучити програми, після бачимо таке:

Припустимо, ви забажали встановити популярний редактор трьохвимірної графіки — Blender. Беремо і в полі пошуку вводимо blender і шукаємо.

Тоді можна спокійно поставити галочку навпроти потрібного результату пошуку та натиснути Застосувати.

Після чого отримуємо так вікно, де потрібно підтвердити встановлення та можна переглянути залежності(інші пакунки, без яких не працюватиме вибрана програма) разом із загальним обсягом пакунків.

Процес займе певний час у залежності від обсягів, швидкості з'єднання та швидкодії процесу. Оскільки відбувається звантаження потрібних пакунків та їхнє встановлення.

Також можна оновлювати систему свіжими пакунками. Наприклад, в пункті Поновити систему можна оглянути їхній список і оновити їх.

Також існує автоматичне оновлення системи, на яке можна натрапити у системному лотку.

Сподіваємось, вам ця стаття допомогла. Успіхів у використанні!