З маніфесту LDP

Проект документації з Linux (LDP) працює над створенням вільнорозповсюджуваної, високоякісної документації для операційної системи GNU/Linux. Основною метою LDP є співпраця в усіх питаннях стосовно документації з Linux. Один із способів такої співпраці - створення «ЯКЦЕ» та «підручників». Учасники проекту сподіваються встановити систему документації з Linux, котрою буде легко користуватись і в котрій буде легко здійснювати пошук. Це включає інтеґрацію сторінок підручника, документації ?info, «ЯКЦЕ» та інших документів.

Перекладені праці LDP

 • Підручник з Bash для початківців

  Автор: Махтелт Ґаррелс
  Переклад (за абеткою): Андрій Балагута, Михайло Масик, Ярослав Федевич, Віталій Цибуляк

  Ця книжка допомагає засвоїти ази створення сценаріїв Bash та є своєрідним містком між Bash HOWTO та «Поглибленим підручником з Bash». Усі, кому хотілося б полегшити свою щоденну працю, як адміністратори, так і користувачі, можуть скористати з цього практичного курсу.

 • Базові поняття Юнікс та Інтернет

  Автор: Ерік С. Реймонд
  Переклад: Михайло Масик

  Ця книжка пояснює основні принципи роботи Юнікс-подібних операційних систем та глобальної мережі Інтернет.

Праці LDP в процесі перекладу

 • Підручник системного адміністратора Linux

  Автори: Ларс Вірзеніус, Йоанна Ойа, Стівен Стефорд, Алекс Вікс
  Переклад: ?User:Myroslava, User:JaFd
  Оригінал: http://tldp.org/LDP/sag/html/index.html

  Це - третя книга з основної серії підручників LDP; вважається, що її читач вже знайомий зі змістом «Підручника зі встановлення Linux» і «Підручника користувача Linux». Вона висвітлює всі аспекти підтримання працездатності системи, роботи з користувацькими рахунками, запасним копіюванням, налаштуванням системи, встановлення й поновлення програм тощо. Тоді як деяка з цієї інформації наявна в «Підручнику з встановлення Linux» (в достатньому для запуску системи обсязі), ця книга надасть повніші відомості.

  Відвідайте також домашню сторінку «Підручника системного адміністратора Linux».

Потребуємо перекладів

 • ?Підручник з Bash для досвідчених користувачів

  Advanced Bash-Scripting Guide
  Автор: Мендел Купер

  Ця книжка пропонує поглиблені знання оболонки Борна для системних адміністраторів, та користувачів, котрим потрібно вирішувати нетривіальні задачі в світі Юнікс.