GNU

GNU означає рекурсивне скорочення "GNU's Not Unix". Проект GNU започаткований 1983 року ?Річардом Столменом http://www.stollman.org з метою створення повністю вільної ?операційної системи, яку назвали система GNU чи просто GNU, що є ?вільним програмним забезпеченням, в тому сенсі, що користувачі мають право копіювати собі, змінювати та поширювати його. Проектом GNU зараз опікується ?Free Software Foundation (Фонд Вільних Програм).

Проект GNU розробив велику кількіть високоякісного та широковживаного вільного програмного забезпечення, включаючи ?текстовий редактор ?Emacs, збірку ?компіляторів GNU (?GCC - GNU Compiler Collection), і відлагодник GNU Debugger (?GDB). Система GNU часто об'єднується з ?ядром ?Лінукс, що не є частиною проекту GNU, для утворення повністю робочої ?операційної системи. Цю систему звичайно називають "?Лінукс", хоча ?FSF стверджує, що було б точніше називати її "GNU/Linux" для підкреслення вкладу проекту GNU.

Є також типовим встановлювати програми GNU на пропрієтарних ?UNIX системах, замість оригінальних програм UNIX, оскільки багато програм, написаних для проекту GNU, довели кращу якість за відповідники з UNIX. Часто, ці компонент збирально називають "Знаряддя GNU" (GNU Tools). Багато програм GNU також перенесено до Microsoft Windows, Mac OS X, і деяких інших пропрієтарних платформ.

Статті

Ліцензії

Програми

Розробка