Шаблони - це спеціальні сторінки, вміст котрих вставляється у інші сторінки. При зміні коду сторінки-шаблону зміни тут же відображаються на всіх сторінках, котрі використовують даний шаблон.

В код сторінки шаблон додається кодом {{Назва шаблону}} після чого на це місце буде вставлено вміст сторінки «Шаблон:Назва шаблону». Якщо використаного шаблону ще немає, тоді цей текст буде відмічено червоним кольором - як лінк на неіснуючу сторінку. Тому користайте з функції попереднього перегляду щоб уникнути таких помилок.

Рекомендовані для вжитку шаблони:

Код шаблону Вигляд на сторінці
{{Перенести ззовні}} {{Перенести ззовні}}
{{Оновити}} {{Оновити}}
{{Структуризувати}} {{Структуризувати}}
{{Завершити}} {{Завершити}}
{{Вичитати}} {{Вичитати}}
{{Увага Заголовок|Текст попередження}} | Заголовок|Текст попередження}}
{{Підказка Заголовок|Підказка чи інструкція}} | Заголовок|Підказка чи інструкція}}

Таким чином ви можете просто, додавши відповідний шаблон на початок сторінки, привернути увагу інших користувачів до зауважених вад, якщо самі не маєте можливості їх виправити.

Щоб побачити повний список доступних шаблонів, зайдіть на цю сторінку.

Якщо стаття «Шаблон:Назва шаблону» існує у головному просторі назв, або ж якщо перед назвою шаблону стоїть двокрапка, тоді на відповідне місце сторінки вставиться не шаблон, а відповідна сторінка. Якщо таким чином викликати категорію чи малюнок, то на відповідне місце сторінки вставиться описова частина категорії чи малюнка. Таким чином, наприклад, створено сторінки-змісти на нашому проекті.