Опис роботи підсистеми "Реєстр податкових накладних"
Ця підсистема дозволяє сформувати "Реєстр отриманих і виданих податкових накладних. Програма дозволяє імпортувати до реєстру податкові накладні з підсистем "Матеріальний облік", "Облік послуг", "Облік основних коштів". Після цього можна виконати необхідні коригування в документах, додати відсутні запису і роздрукувати реєстр.
Фундаментальна обізнаність із реєстром податкових накладних.
Після входу у цей режим на екрані з'явитися список накладних чи повідомлення про відсутність таких. У частині екрана з'явитися рядок підказки.
F1 допомогу F2/+ запис F3 видалити F4 пошук F6 імпорт F10 вихід
F1 : - допомогу;
F2 : - запровадити нову запис до реєстру;
: - запровадити нову запис до реєстру;
F3 : - видалити запис де встановлено підсвічування рядки;
Shift+F3 : - видалити всі записи з з урахуванням умов пошуку;
F4 : - пошук потрібних записів;
F6 : - імпорт документів з підсистем бухгалтерського обліку;
F10 : - вихід.
Введення і коригування переліку груп документів.
Після входу у цей режим програма покаже записи переліку якщо вони або видасть повідомлення про їхнє відсутності. У частині екрана з'явитися рядок підказки:
F1 допомогу F2/+ запис Sh+F2-корект. F3 видалити F4 пошук F5 роздр. F10 вихід
F1 : - отримання підказки;
F2 : - введення нової записи;
: - введення нової записи;
Shift+F2 : - коригування обраної записи;
F3 : - видалення обраної записи;
F4 : - пошук записів мають введену оператором ланцюжок символів в найменуванні;
F5 : - роздрукувати перелік.
F10 : - вихід.
Введення нової запису і коригування (F2,Shift+F2).
Для введення нової записи натисніть клавішу F2. Для коригування вже введеної записи встановіть підсвічування рядки на потрібну запис, натиснімо клавішу Shift і утримуючи їх у натисненому стані натисніть клавишу F2. У обох випадках на екрані з'явитися меню:
------------------------------
|Код групи........... |
|Найменування......... |
------------------------------
F2/+ записати. F10 вихід
Введіть скорочена найменування і повний одиниці виміру. Натисканням клавіші F2 чи "+" запишіть дані.
Видалення записи (F3).
Встановіть підсвічування рядки на потрібну запис і натисніть клавішу F3. Програма перед видаленням перевірить чи немає з цим кодом введеної інформації. Якщо такий інформації не введено, запис буде видалена.
Пошук потрібних записів (F4).
Оператор може шукати потрібні їй записи скануючи по списку угору й униз, і може поставити чепочку символів з найменування і яскрава програма знайде всі записи мають задану ланцюжок символів. Треба лише натиснути клавішу F4. На екрані з'явитися запит:
----------------------------------------------------------------------
|Введіть зразок на допомогу пошуку|
| |
----------------------------------------------------------------------
F10 вихід
Введіть кілька символів (що менше краще) з найменування і натиснімо Enter. На екрані залишаться лише рядки мають поставлене зразок в найменуванні (де б перебував, на початку, середині або кінець рядки) чи програма повідомить про тому, що таких рядків немає. Для скасування режиму пошуку знову натисніть F4 і щось вводячи Enter. Намагайтеся вводити на допомогу пошуку коріння слів оскільки початок і закінчення не може змінюватися, а ви знаєте точно як він введено. Будете ви вводити зразок на допомогу пошуку великими чи малими літерами має значення, програма покаже всі рядки мають введену чепочку символів незалежно від цього якими літерами (великими чи малими) вони запроваджені.
Роздрукувати список (F5).
Після натискання клавіші F5 програма зробить роздруківку списку та повідомить ім'я файла куди вивантажений цей перелік. Ви зможете за бажання його роздрукувати.
Опис програми роздрібної торгівлі.
Програма варта організації роздрібної торгівлі з допомогою комп'ютерної техніки. Програма дозволяє оператору вибрати з пам'яті комп'ютера потрібні товари для реалізації, отримати суму до оплати і роздрукувати чек на касовому реєстраторі.
Вибір товару на продаж може здійснюватися шляхом пошуку необхідного товару у списку введених товарів, і з допомогою сканера. З використанням сканера програма сама знаходить потрібний товар по зчитаному штрихкоду. Для товарів мають одиницю виміру "Кг" (Кілограми). Програма може вважати вагу з електронних терезів.
За підсумками дня можна було одержати роздруківку всіх виконаних продажу та зведений підсумок з товарів протягом дня.
Після запуску програми на екрані з'явитися меню:
-------------------------------------
|Роздрібна торгівля. |
|Роздрукувати усі продажі. |
|Роздрукувати звід продажів. |
|Кінець роботи. |
-------------------------------------
На виконання операцій продажу встановити підсвічування рядки на перший рядок меню й тицьнути на "Enter".
Режим "Роздрукувати всі продажі." дозволяє їм отримати роздруківку усього продажу.
Режим "Роздрукувати зведенний опис продажів." дозволяє отримати загальний звід проданих товарів у кількісному і грошах.
Режим роздрібної реалізації.
Перелік функціональних клавіш:
F1 : - отримання підказки;
F2 : - введення нового товару;
F3 : - видалення товару;
F4 : - коригування кількості вже введеного товару;
F5 : - печатку касового чека;
Shift+F5 : - роздрукувати товарний чек;
F6 : - можливість перейти до попередньої продажу;
Shift+F6 : - можливість перейти до наступній продажу;
F8 : - запровадити отриману суму;
F7 : - вивести суму до оплати крупно на екран;
F10 : - завершення роботи;
/ : - переключення в режим перегляду з довгою найменуванням, повторне натискання виключає це режим перегляду.
Для введення товару з допомогою сканера досить докласти сканер до штрих-коду на упаковці товару й тицьнути на кнопку на сканері. Якщо товар з прочитаним штрих-кодом є у пам'яті комп'ютера то відповідна запис з'явитися на екрані. Кількість буде запроваджено рівним одиниці. Повторне прочитання штрих-коду призведе до підвищення кількості на 1. Якщо товар має одиницю виміру "Кг", то після прочитання штрих-коду на екрані з'явитися меню для введення кількості товару. Введіть потрібне вам кількість і натиснімо клавішу "Enter". Якщо до робочому місцю підключені ваги можна взяти вагу натисканням клавіші F2.
Для введення товару без використання сканера натиснімо клавішу F2. На екрані з'явитися запит:
--------------------------------------
|Введіть код чи найменування товару.|
| |
--------------------------------------
Можливі три варіанти відповіді:
- Якщо ви знаєте код потрібного вам товару, то введіть його
і натиснімо "Enter". Програма знайде його й попросить запровадити
- Можете запровадити 3-4 літери з найменування товару і
натиснути "Enter". Програма піде на режим роботи з списком товарів хороших і відразу здійснить пошук у пам'яті і виведе на екран всі товари в найменуванні яких був запроваджені вами літери чи повідомить що щось знайдено. Якщо щось знайдено ви можете натиснути клавішу F4 для завдання інший комбінації літер чи натиснути F10. Якщо програма знайшла товари серед яких і потрібний вам товар, то встановіть підсвічування рядки на потрібний вам товар і натисніть "Enter". Підсвітку рядки потрібно переміщати з допомогою клавіш зі стрілками угору й униз. Після вибору товару програма запросить кількість. Введіть потрібну кількість і натисніть "Ентер".
- Ви щось вводячи натиснете відразу "Enter". Програма
піде на режим роботи з списком товарів. Продивлятись список товарів можна натискаючи клавіші "Page Up" і "Page Down", і навіть клавішами зі стрілками угору й униз. Знайшовши потрібний вам товар встановіть підсвічування рядки нею і натиснімо "Enter". Програма запросить кількість. Введіть потрібну кількість і натиснімо "Enter". Використовуючи клавішу F4 оператор може здійснити пошук в списку необхідного йому товару.
Для видалення не потрібного товару встановіть підсвічування рядки на потрібну запис і натиснімо клавішу F3.
Для коригування кількості встановіть підсвічування рядки на потрібну запис і натиснімо клавішу F4. Програма попросить запровадити кількість. Введіть і натиснімо "Enter".
Якщо ви і завершили введення товарів, які хоче купити покупець, то тут для отримання касового чека натисніть клавішу F5. Програма роздрукує чек і всі записи проданих вами товарів зникнуть з екрана. Номер продажу збільшиться на одиницю і це можете обслуговувати наступного покупця. Якщо ви і чек не роздрукуєте, і просто вийдете з режиму продовж, то програма автоматично віддалить запис у купівлі до котрої я ні розпечатати чек.
Коли хочете переглянути попередню продаж, то натисніть клавішу F6. Після ви можете повернутися до поточної продажу натиснувши клавішу Shift і тримаючи її в натисненому стані натиснімо клавішу F6.
Для роботи натиснімо клавішу F10.