На повністю текстовому терміналі показ редактора Emacs займає цілий екран. В середовищі віконної системи X Emacs створює для свого використання власні вікна. Для позначення цілого текстового екрану або використовуваного Emacs вікна X ми вживатимемо термін рамка. Обидва види рамок використовуються однаково для показу вашого редагування. Зазвичай Emacs стартує лише з однією рамкою, однак ви можете при бажанні створювати додаткові рамки. Дивіться також ?Рамки.
Коли ви запускаєте Emacs, ціла рамка, окрім верхівки та підвалу, виділяється для тексту, котрий ви редагуєте. Ця область зветься Вікном. Угорі, як правило, міститься рядок меню, де можна отримати ряд меню; там також може бути пенал, панель з піктограмами, що виконують редагувальні дії, коли ви по них клацаєте. Попід цим усім починається вікно. Останній рядок — це спеціальна ехозона або вікно мінібуферу, де з'являються підказки й куди ви можете вводити інформацію, коли Emacs вас про це попросить. За відомостями про ці особливі рядки, дивіться нижче.
Ви можете поділити ввелике текстове вікно горизонтально чи вертикально на кілька текстових вікон, кожне з яких можна використовувати для різних файлів (див. Вікна). В цьому підручнику слово «вікно» завжди стосується відділів рамки всередині Emacs.
Вікно, в котрому міститься курсор — це вибране вікно. Тут відбувається редагування. Більшість команд Emacs неявно стосуються тексту в вибраному вікні (хоча команди миші зазвичай оперують на будь-якому вікні, в котрому ви їх клацаєте, незалежно, вибраному чи ні). Інші вікна показують текст лише для вашої інформації, поки ви їх не виберете. Якщо ви використовуєте кілька рамок у віконній системі X, передавання вводового фокусу певній рамці вибере вікно в цій рамці.
Останній рядок кожного вікна — це режимний рядок. Він описує, що відбувається в цьому вікну. Якщо термінал має таку можливість, він показується вивороткою (інверсними кольорами). При запуску Emacs його вміст зазвичай починається з --:-- *scratch*
. Режимний рядок показує інформацію про стан редактора, наприклад, який буфер показано в вікні понад ним, який основний і допоміжний режими використовуються й чи містить буфер незбережені зміни.