Квакери всіх ОС - єднайтесь!!!
Як поставити Quake3 під Linux.

Щоб поставити Quake3 під Лінукс, нам знадобиться:

  1. Відеокарта з підтримкою 3D прискорення (OpenGl).
  2. Наявність Quake3 під Windows (тобто ресурси гри)
  3. Встановлений графічний сервер XFree 4.x.x. з підтримкою GLX
  4. Ну і встановлений Лінукс :) .

А тепер тягнемо з IDSoftware оцей файл ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/quake3/linux/linuxq3apoint-1.32b-3.x86.run В принципі з того архіву нам знадобиться лише виконуваний файл, який можна взяти у мене http://www.sgh.nightmail.ru/files/quake3.rar (це для тих у кого Діал-Даун :)) Можна запустити той архів на виконання, він розпакується і запустить інсталятор, який встановить демо-версію Квейка. Але я раджу зробити інакше, запускаємо той архів на виконання з параметром --target ТекаДляРозпакування

$ ./linuxq3apoint-1.32b-3.x86.run --target Тека_Для_Розпакування

Тоді заходимо в ту теку, знаходимо там теку ./bin/Linux/x86/, а в ній два виконуваних файла quake3.x86 (для однопроцесорних комп'ютерів), та quake3-smp.x86 (для багатопроцесорних). Там ще є теки з документацією, яку можна почитати якщо не працюватиме. :) В залежності від комп'ютера обираємо свій ELFник та копіюємо його туди де у нас знаходиться quake.exe для Windows, а тоді запускаємо його з такими самими параметрами як і віндовий. Я, наприклад, запускаю отаким скриптом:

#! /bin/sh
./quake3.x86 +set fs_game baseq3

Доречі, лінуксовий Квейк зберігає свої налаштування в домашньому каталозі ~/.q3a/baseq3/ тобто якщо хочете зберегти "віндові" параметри Кваки, треба в ту теку скопіювати з теки <ДетамувасКВЕЙК>/baseq3/ файли q3config.cfg (налаштування) та q3key (ключ реєстрації). Хоча це не обов'язково робити. Якщо у вас брак вільного місця можете просто створити символічний лінк на каталог baseq3.

$ ln -s /Де_Ваш_віндовий_квейк/baseq3 /Де_лінуксовий/baseq3

Ну от наче і все. Тепер заряджаємо свій BFG..., Nightmare, Fight, ПОЇХАЛИ!!!

Якщо матюкатиметься щодо OpenGL, то скоріш за все у вас не стоять драйвери для відеокарти з підтримкою 3D прискорення, тоді їх варто пошукати на сайті виробника відеокарти і встановити. Інформацію про підтримку OpenGL вашим сервером XFree можна отримати за допомогою команди glxinfo.

Полазивши по тому фтп ftp://ftp.idsoftware.com, там можна багато чого цікавого знайти, здається Кваку портовано ще й під MacOS..., та й інші свої іграшки IDSoftware теж портує під різні ОС.

Виникатимуть запитання - пишіть, спробую допомогти.

10.06.2004

Сергій Ніскородов ака SGh

писати: sgh на ukrpost крапка net