Інформація щодо пропонованої міграції на UNIX-like систему для Факультету прикладної математики "Київського політехнічного інституту".

Найголовнішою причиною для здійснення міграції є безкоштовність систем UNIX та програмного забезпечення для них (якщо бути точним, вільно розповсюджуються вихідні коди ПЗ, що дає змогу його доопрацювання, за необхідності).

Крім того, UNIX зароджувався як університетська операційна система (у 60-х роках), і вже потім почав використовуватись у бізнесі. Існує і збільшується попит на спеціалістів з Linux, зокрема з розробки ПЗ.

Для довідок: Приблизна ціна на один комп'ютер Windows - $200, Delphi - $100 (тільки для вузів)

1-ий курс

Першій місяць вивчається DOS та Far. Ці програми знають (судячи з моєї групи) одиниці. Інші вивчають команди dir, md, copy та del вперше. Якщо вони будуть вчити замість цього ls, mkdir, cp та rm - нічого концептуально не зміниться.

DOS нікому не потрібен. Згадайте лише, що він не дозволяє видаляти каталоги рекурсивно (в UNIX для цього є ключ -r: rm -r <каталог>)

Far має аналога з ще більшою функціональністю - Midnight Commander. Все, що ми здавали С.І.Симоненко, виконується у Midnight Commander так само.

Знову ж таки, аналог Borland Pascal, FreePascal, має більш широкі можливості. В ньому навіть є режим сумісності з BP (compatibility mode). Його інтерфейс - точна копія інтерфейсу BP.

Наприклад, всі лабораторні роботи я виконую в FreePascal та OpenOffice Вихідні коди компілюються у BP без жодних змін у них.

ФІОТ це вже зробив. Можемо це і ми. (щодо "ми": переробку методичного матеріалу, принаймні для першого курсу, цілком можемо взяти на себе Я та мій одногрупник Д.Шушкін)

Посилання