Розділ –1. Анафіга і шоцетаке?
А й справді, для чого пробувати народити щось, самому незрозуміло що - не збірник відповідей на часті питання (хоча все-таки може й збірник), не чергову серію статей, котру мало хто прогляне (а може навіть і серію, і навіть статей, і навіть - не приведи Торвальдс - прогляне), не серйозну документацію (ото вже точно несерйозну)...
А, як писав все той же Торвальдс, «фофан».
Отже нижче представлено збірник опусів, кожен з котрих в тій чи іншій мірі відповідає на ряд поширених серед користувачів-почтківців запитань. Проте завдяки моїй ліні ці запитання не є чітко структурованими, тому кожен опус зокрема можна розглядати як розділ ЧАПу, а можна - як статтю, котра (сподіваюсь) проливає дещицю світла на оголошену тему.
Розділ 0. Лінукс - не вінда
Одна з перших проблем, з котрою стикається користувач-початківець при установці котрогось із дистрибутивів Лінукс (тобто не при установці - Лінукс зараз ставиться легше, аніж ВінХР - на початку роботи) - відсутність знайомих речей. Хтось звик комбінацією клавіш Win+D вікна на робочому столі згортати-розгортати; хтось впевнений, що в кожній ОС повинна бути "Панель керування", котра єдина вирішує всі проблеми адміністрування системи; хтось щиро переконаний, що всі програми потребують введення реєстраційних ключів або накладання латок, котрі ці ключі прибирають... Словом, кожен приходить у чужий монастир з жалюгідними обривками свого уставу і, не знайшовши куди ті клапті уставу впхнути, розчарований вертається назад і розказуює - "Чув я того Паворотті - сусід вчора наспівав. Паскудно він співає, та ще й картавить. І що ви в ньому найшли?".
Цей текст має на меті пояснити, чому не варто вважати що Лінукс - це той же віндовз, лише кращий і халявний.
Розділ 1. Вибір дистрибутиву
Ех-х-х, немає в лінукскоїдів улюбленішої теми, аніж суперечка "Котрий дистрибутив кращий". І навіть таке життєво важливе питання як "Лінукс проти Віндовз" не викликає настільки бурхливого обговорення. Хитринка полягає в тому, що кращість лінукса лінуксоїдам очевидна і вкотре обговорювати факт кулеподібності (чи то пак, перепрошую, героїдності) Землі вже нецікаво. А от порівняти улюблений дистрибутив з конкуруючим... При тому, що з існуючою динамікою розвитку мало не щодня є свіжі новини з фронтів... М-м-м...
Розділ 2. Прикладні програми
І хто б там що б там не говорив, а без прикладних програм найдосконаліша ОС - всьго лише купа цифрового сміття та, можливо, розвага для вузькопрофільних спеціалістів. Як без хорошого штабу не буде хорошого генерала, так і без якісних прикладних (читай - користувацьких) програм не буде популярної ОС. Тому що кінцевому користувачеві потрібен не якісний розподіл ресурсів сам по собі, а щоб в процесі запису диску не підгальмовував фільм, котрий він (користувач) дивиться. Що підрозуміває наявність як програми для запису дисків так і програми для перегляду фільмів.
Розділ 3. Війна з апаратною частиною
Пошук драйверів. Внутрішні модеми. Відеокарти. Супутникове ТВ і інтернет. І ще дофіга всього.
Розділ 4. Настройка системи ТВЯ тюнінг
4.1 Мережа, принтери-сканери, мобілки, етц. 4.2 Мультимедія, 3Д. Берил-компіз.
?Продовження