Вступ

Призначення цього документу

Цей документ призначений для користувачів Ґну/Лінукс і Тенет, котрі навчаються в процесі роботи. І, хоча такий спосіб навчання — прекрасний здобуття певних специфічних навичок, іноді на шляху можуть стати перешкоди, пов’язані з відсутністю базових знань у тій чи іншій галузі. Цей документ є спробою описати простою, зрозумілою мовою, як працює комп’ютер. Акцент буде зроблено на користувачів персональших комп’ютерів і операційні системи Ґну/Лінукс або Юнікс. Здебільшого тут буде зустрічатись просто термін «Юнікс», оскільки все, про що йтиметься, є практично однаковим на більшості платформ і версій Юнікс. Як вже було сказано, йтиметься здебільшого про Інтел ПК. Існують незначні відмінності на системах Alpha чи PowerPC, проте базові концепції все ж однакові.

Цей підручник буде вимагати певної концетрації, але це все ж не означає, що ви мусите завчити звідси кожне слово. Непоганим підходом буде спершу переглянути цей документ, а потім повернутися до нього в міру необхідності.

Нові версії цього документу

Український варіант підручника можна знайти за адресою: http://docs.linux.org.ua/Unix_Fundamentals Оригінальна англійська версія документу знаходиться за адресою http://www.metalab.inc.edu/LDP/HOWTO/Unix-Internet-FundamentalsHOWTO.html

Ресурси схожого спрямування

  • Про те, хто такі гакери насправді, і як стати таким (від автора оригінальної версії підручника): http://www.tuxedo.org/~esr/faqs/hacker-howto.html. Там також можна знайти посилання на інші ресурси.
  • Для тих, хто хоче глибше ознайомитись з використанням командної лінійки в Unix, цікавим може бути цей документ: Bash beginners guide.