Альтернативні варіанти перекладу/покращення

Оригінал:

«A regular expression is a pattern that describes a set of strings. Regular expressions are constructed analogously to arithmetic expressions by using various operators to combine smaller expressions.»

Переклад:

«Регулярний вираз -- це шаблон, що описує рядки символів. Регулярні вирази подібні арифметичним виразам, бо вони також формуються з менших виразів за допомогою операторів.»

Як на мою думку, це є поганим поясненням. Мій вариант:

«Регулярний вираз -- це текстовий шаблон, що може співпадати з набором рядків. Він задає правила, згідно з якими рядок або співпадає з шаблоном, або не співпадає. Наведемо декілька словесних прикладів таких шаблонів: «три цифри» (с таким шаблоном співпадають рядки «121», 424», але не «23абв»), «дві цифри, після яких стоїть крапка, за якою йдуть декілька цифр, проте не менше однієї» (с цим шаблоном співпадають «11.2», «11.4а», але ж не «11. »). Регулярні вирази подібні арифметичним виразам у тому, що формуються з менших виразів за допомогою операторів»

We're open for discussion! :)) -- Uj

Ще коментар

приклад невдалого, на мою думку, перекладу

Оригінал:

A regular expression is a pattern that describes a set of strings. Regular expressions are constructed analogously to arithmetic expressions by using various operators to combine smaller expressions.

Наявний переклад:

??Регулярний вираз?? -- це текстовий шаблон, що може співпадати з набором рядків. Він задає правила, згідно з якими рядок або співпадає з шаблоном, або не співпадає. Наведемо декілька словесних прикладів таких шаблонів: ??три цифри?? (з таким шаблоном співпадають рядки ??121??, 424??, але не ??23абв??), ??дві цифри, після яких стоїть крапка, за якою йдуть декілька цифр, проте не менше однієї?? (с цим шаблоном співпадають ??11.2??, ??11.4а??, але ж не ??11. ??). Регулярні вирази подібні арифметичним виразам у тому, що формуються з менших виразів за допомогою операторів

Реальний зміст (перекладаю дослівно):

Регулярні вирази - це шаблон, що описує набір стрічок. Будуються так само, як арифметичні вирази, з комбінацій певних операторів, що поєднують примітивніші (менші) вирази.

Обгрунтування:

автор книги вважає, що поняття регексів відоме читачу, і на описі принципів роботи шаблонів не зупиняється.

Оригінал:

The fundamental building blocks are the regular expressions that match a single character. Most characters, including all letters and digits, are regular expressions that match themselves. Any metacharacter with special meaning may be quoted by preceding it with a backslash.

Наявний переклад:

Найпростіший регулярний вираз, з яких формуються складні, є звичайним символом. Більшість символів, включаючи усі літери та цифри, є регулярними виразами, що співпадають із відповідними символами в рядках. Кожний метасимвол з особливим значенням мусить екрануватись попереду символом зворотної похилої риски.

Дослівно:

Мінімальним (фундаментальним) елементом при побудові регулярних виразів, по якому власне і відбувається порівняння, є один символ. Більшість символів, в т.ч. букви та цифри, використовуються у своєму "прямому" значенні. Деякі спеціальні символи (метасимволи), що мають спеціальне призначення, можуть бути "екзановані" зворотньою косою рискою для використання їхнього "прямого" значення.


Отже, ні так не добре, ні так... :(

Це від afterstep@.

Використання матеріалів

Матеріали з цієї сторінки використано в статті Регулярний вислів Вікіпедії.