Цей документ встановлює правила, а також поради, щодо наповнення сайту й вирішення проблем, з цим пов'язаних. Будь ласка, перечитайте уважно його до кінця.

Що може і що не може входити до складу сайту

Для того, щоб написати статтю, не вимагається питатись, «а чи можна?..», як і писати довгого листа. Просто зареєструйтесь тут і беріться за роботу. Вміст сайту постмодерований, тобто якісь «так/ні», схвалення/несхвалення відбуваються за фактом публікації, а не за наміром.

Сайт знаходиться в домені linux.org.ua, однак може містити будь-які матеріали щодо інших вільних операційних систем, якщо вони працюють як Unix, є клонами Unix чи похідними від них. Винятком можуть слугувати Plan9 та її родичі.

Те, що ви публікуєте на сайті, повинно бути корисною інформацією. Наприклад, сторінкою підручника, перекладом якогось Info, офіційна документація до якоїсь програмної системи.

І зовсім небажаними є статті на кшталт «Як поставити прогу за 15 хвилин з ./configure && make && make install». Статті мають бути не лише інформативними, а й якісними. А тому статті з гострим запахом дилетантизму будуть видалятись одразу, без запитань і вияснень.

Навіть найінформативнішу статтю можна зіпсути, якщо послуговуватись просторікуватими фразами. Наприклад, фразочками «інстальнути прогу» чи подібними. Хтось із сисопів може потрактувати вашу нетлінку як дилетантизм і вона опиниться в /dev/null. Тому не робіть цього... Якщо вам не під силу висловлюватись інакше, то, будь ласка, звільніть ефір для інших.

Матеріал, котрий публікується тут, повинен бути також корисним. Інакше кажучи, його слід писати, не розраховуючи на те, що система в читача точно така, як в автора. Окрім того, в жодному разі не повинно міститись «порад» a la rm -fR /. Твір отримає нагайку сисопа, а його реквізити видаватимуться всім охочим на перше прохання.

Також, зверніть увагу, приймаються матеріали лише українською мовою. Абсолютно жодною іншою, й англійська не є винятком.

Публікація

Публікуючи матеріал на чорновій стадії, пам'ятайте, що навіть якщо ви перші редагуєте сторінку, 99% імовірності, що ви це робите не останні. Тому:

  • не пишіть «не чіпайте цю статтю, я її потім закінчу й допишу». Все дуже просто: а хто ґарантує, що ви її допишете? Життя коротке, нестабільне. Ви можете втратити цікавість. Інші справи можуть вас поглинути. Тому не ображайтесь, що цим написом знехтують, особливо, якщо чекати довго;
  • роблячи першу публікацію, зробіть хоча б каркас заголовків. Якщо комусь доведеться завершувати вашу роботу, це дуже полегшить справу.

Вилучення

Загалом, тут діє правило, що корисний матеріал вилученню не підлягає. А ось коли це може бути зроблено:

  • якщо матеріал крадений (ліцензія не дозволяє публікацію);
  • якщо сторінка порожня (якщо збираєтесь створити сторінку, то робіть це тоді, коли вона буде хоч на трохи готова);
  • якщо сторінка не написана українською мовою;
  • якщо сторінка написана з явним дилетантизмом;
  • якщо сторінка містить деструктивні поради;
  • якщо сторінка написана не про Unix (Microsoft Windows і ReactOS у прольоті);
  • якщо все, з чого складається сторінка -- посилання кудись назовні. Це те саме, що й порожня сторінка;
  • особливий виняток з правила про Unix: якщо сторінка містить опис або хоча б натяк на Linux XP, вона полетить у /dev/null, а автора буде заблоковано.

Ніколи не вилучайте сторінку самі з приводу «буде готова -- відновлю». Їх вміст без пояснень повертатиметься на місце.

Переміщення

Сторінка може бути переміщеною, якщо вона повинна міститись у іншому просторі назв, або якщо її назва написана неграмотно. Тримати переспрямування чи ні, залежатиме від обставин.

Однакові статті

З двох статей, різним за назвами й майже однакових за змістом, буде залишена та, котра містить менше помилок.