НАЗВА

apm - запит до вдосконаленого керування живленням (APM) BIOS-а

ЗВЕДЕННЯ

apm [-vVmsS]

ОПИС

Програма apm читає файл /proc/apm і представляє вивід у форматі, придатному для читання. Оскільки в ньому надається інформація про статус основної батареї, ця команда найкорисніша для портативних комп'ютерів з BIOS-ом з підтримкою APM. apm також дозволяє покласти машину в режим очікування (standby) та призупинки (suspend).

КЛЮЧІ

-V, --version : Виводить версію програми apm і негайно закінчує роботу.

-v, --verbose : Виводить інформацію про версію BIOS-у та керівної програми APM ядра Linux.

-m, --minutes : Виводить скільки залишилось хвилин замість використання формату гг:хх.

-s, --suspend : Покладе машину в режим призупинки, якщо це можливо.

-S, --standby : Покладе машину в режим очікування, якщо це можливо.

-i, --ignore : Скаже системі ігнорувати генеровані системою події призупинки та очікування, якщо джерелом живлення є перемінний струм (AC). Це може бути корисним, коли користувач бажає APM-подій при живленні з батареї, а не при сталому джерелі струму.

-n, --noignore : Скаже системі не ігнорувати генеровані системою події призупинки та очікування, якщо джерелом живлення є перемінний струм (AC). Це стандартне поводження. Ця опція дозволяє скасувати попередню команду "apm -i".

ВАДИ

Ця програма вимагає ядра з версією більшою ніж 1.3.57. Вона не працюватиме зі старшими ядрами або латками APM, оскільки формат /proc/apm суттєво змінився.

ФАЙЛИ

/proc/apm

linux/drivers/char/apm_bios.c

АВТОР

apm було написано Rik Faith (faith@cs.unc.edu) і може вільно розповсюджуватись згідно умов Загальної Громадської Ліцензії GNU. Не існує ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ щодо придатності цієї програми. Зараз підтримується у робочому стані Avery Pennarun (apenwarr@worldvisions.ca).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

?xapm(1), ?apmd(8)