АТІ Радеон

SUSE Linux 10.1 поставляється із новими опенсорсними драйверами до радеона. це може бути гарно для 2-х вимірного рендерінгу але це не робить прямий рендерінг тривимірної графіки. Щоб отримати 3D акселерацію(а також підртимку XGL) вам все-рівно необхідний рідний ATI fglrx драйвер.

Зайдіть на вебсайт АТІ, виберіть Drivers & Software, потім Linux Display Drivers and Software, потім на драйвер відповідний до вашої відеоплати.32-бітна версія SuSE потребує х86 драйвери а 64-бітна версія потребує х86_64 версію. Після того як ви клікнули на лінк своєї карти, зявиться інший лінк. нажміть на нього, зіскрольте його в таблицю завантажень, потім правим кліком на лінк ATI Driver Installer і збережіть його в свою домашню теку. Вам непотрібні інші пакунки.

Після того як трансфер закінчився, закрийте всі відкриті програми, нажміть ctrl-alt-F1 щоб переключитись на перший віртуальний термінал. Ви побачити текстову командну сторку, залогіньтесь як root.Коли ви вже залогінились. наберіть наступну команду:

init3

Далі ви побачите певний текст, а також повідомлення що ви в 3 рівні запуску. далі натисніть Enter щоб знову повернутись до командної строки, а потім введіть наступну команду щоб перейти в теку куди ви скачували драйвер АТІ.

cd /home/username/

перейдіть у свій домашній каталог. тепер вам необхідно змінити настройки завантажувача АТІ і це потрібно робити в командному рядку. Для довгих імен файлів, вам не обовязково писати усе імя у вікно термінала. Ви можете просто написати тільки кілька літер а потім натиснути клавішу ТАВ, після чого імя буде автоматично завершено для вас. Це є корисним у ситуаціях таких як зараз коли вам не зовсім просто і зручно писати дуже великі і закручені файлові імена.Отже, наберіть наступну команду в терміналі, використайте ТАВ щоб завершити імя драйвера АТІ, і нажміть Enter щоб виконати команду:

chmod +x ./ati-driver

Це зробить програму завантажувальною, таке повинне бути зроблене перед тим як ви хочете запустити її. Отже тепер наступив час щоб запустити інсталятор. Отже знову використайте комбінацію з табом замість того щоб писати ціле імя. Вам також необхідно додати ./ перед іменем файла щоб сказати програмі термінала що цей файл є в даній теці. Якщо ви цього не вкажете термінал буде дивитись в інших місцях за цим файлом. Це звучить дивно, так, але то таким і є GNU/Linux (і Unix ). Отже введіть імя файлу так як на прикладі. Хоча імя файлу може бути дещо іншим оскільки це залежить від версії. Отже ось команда для АТІ інсталятора на 32-бітній системі:

./ati-driver-installer-8.24.8-x86.run --buildpkg SuSE/SUSE101-IA32

і для 64-бітної системи:

./ati-driver-installer-8.24.8-x86_64.run --buildpkg SuSE/SUSE101-AMD64

Після кількох стрічок тексту, пакунок драйвера буде створений. Ідіть далі і запустіть його наступною командою (перший приклад для 32-бітних систем):

rpm -ivh fglrx_6_9_0_SUSE101-8.24.8-1.i386.rpm

і для 64-бітних:

rpm -ivh fglrx64_6_9_0_SUSE101-8.24.8-1.x86_64.rpm

Тепер оновіть системні змінні наступною командою:

ldconfig

Тепер, вам потрібно сказати Сюсу який драйвер ви хочете використовувати замість стандартного:

aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf

Тепер вам потрібно сказати Yast який саме драйвер завантажити (це нуль а не літера в прикладі):

sax2 -r -m 0=fglrx

Тепер перезавантажте ваш компютер наступною командою:

reboot

Наступний раз коли стартуватиме система вона матиме хардверну 3-вимірну акселерацію. Майте на увазі що кожного разу коли ви обновляєте ядро вам необхідно переінстальовувати АТІ відео драйвер.

© Стражник Руслан. 2006 рік strazhnyk@gmail.com