Введення в редагування командних рядків

Нижче описуються типографські правила використані для передачі натискання клавіш клавіатури.

Текст C-k слід читати як <Control-k> та розуміти як символ отриманий в наслідок одночасного натискання клавіши <k> та клавіши <Control>.

Текст M-k слід читати як <Meta-k> та розуміти як символ отриманий одночасного натискання клавіши Meta (якщо така є на клавіатурі) та k. На багатьох клавіатурах, клавіша Meta позначається як <ALT> (як правило, збоку від клавіши пробілу), <ALT> з лівої сторони зазвичай налаштований в якості клавіши Meta. Клавіша <ALT> з правої сторони також може бути налаштований в якості Meta, або може бути налаштований в якості будь якого іншого модифікатора, приміром, в якості ?клавіши складних символів.

Якщо на Вашій клавіатурі відсутня клавіша Мета або <ALT>, або інша клавіша налаштована в якості мети, аналогічний символ може бути згенеровано натисканням клавіши <ESC> а потім k. Такі дії мають назву «метафікації» клавіши k.

Текст M-C-k слід читати як <Meta-Control-k> та розуміти як символ отриманий в наслідок «метафікації» C-k.

На додачу, декілька клавіш мають власні назви. Зокрема, <DEL>, <ESC>, <LFD>, <SPC>, <RET>, та TAB означають в тексті самих себе, або в ?файлі налаштування. Якщо на вашій клавіатурі бракує клавіши <LFD>, натискання C-j дасть бажаний символ. Клавіша <RET> на різних клавіатурах може позначатись як <Return> або <Enter>.